Guyana veroordeelt Surinaamse landkaart
PARAMARIBO- De succesvol verlopen International Business Conference in Paramaribo heeft weer een diplomatiek geschil tussen Suriname en Guyana doen oplaaien, over de zuidelijke grens. Het Guyanese Ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft scherp gereageerd op het gebruik van een landkaart door de Surinaamse organisatoren, waarop het betwiste Tigri-regio als Surinaams grondgebied is aangeduid.
De kaart werd verspreid in een publicatie, die door de organisatoren van de conferentie aan de aanwezigen werd uitgedeeld. Dit heeft geleid tot verontwaardiging in Guyana, waar men de aanduiding van het gebied als een provocatie beschouwt. In een verklaring stelt BuZa van Guyana dat de aanwezigheid van vertegenwoordigers van de Guyanese regering op de conferentie geenszins betekende dat zij instemden met de “incorrecte territoriale weergave”. Het ministerie stelt verder dat het vooraf niet was geconsulteerd over de kaart, en dat het bij raadpleging krachtig bezwaar zou hebben gemaakt.
Het betwiste gebied, in Guyana bekend als de New River Triangle, wordt door het buurland als integraal deel van haar grondgebied beschouwd. Het ministerie verwees in haar verklaring naar een grensbepaling uit 1936, waarin de grenzen tussen Guyana, Suriname en Brazilië werden vastgesteld door een gezamenlijke Brits-Nederlands-Braziliaanse grenscommissie. Volgens Guyana werd het zuidelijkste punt van de grens met Suriname destijds duidelijk bepaald en is het gebied sindsdien onder Guyanees gezag gebleven.
De verklaring van het Guyanese ministerie meldt verder dat “Guyana altijd de internationaal erkende grens heeft gerespecteerd en onafgebroken soevereiniteit heeft uitgeoefend over de New River Triangle”. Volgens Guyana is elke andere territoriale weergave onjuist en niet in overeenstemming met de internationaal overeengekomen grenzen.
- I-Care Polikliniek voor Oogaandoeningen versterkt oogzorg i…..
- Rekenkundig bekeken..
- NDP: Na politieke achtervolging OM nu gerechtigheid..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapen b…..
- NDP verheugd over volledige vrijspraak ondervoorzitter Adhi…..
- ‘Geen redelijke en billijke afweging van gronden om Ashwin …..
- PRO breekt met etnische politiek en levert integere bestuur…..
- PALU: Het RVI sprookje van Santokhi: Wie biedt meer?..
- Voedselpakketten..
- President Santokhi bezoekt scholen in Lelydorp..
- ‘Project Hoofdbureau van Politie in teken versterking recht…..
- Arbeidsinspectie voert verhoogde inspecties uit in Nickerie..
- Verhitte menigte haalt Monikarta op..
- 14-jarige scholier die bedreigende uitlatingen doet aangeho…..
- Tsang: “Machtigingswet NV Telesur mogelijk vrijbrief voor v…..
- Trump belooft Gaza over te nemen..
- Ashwin Adhin nu definitief een vrije man..
- Ramadhin en Bhikharie garanderen veiligheid voedselhulp Ind…..
- Oud-vicepresident Adhin ook in hoger beroep vrijgesproken..
- Adhin in hoger beroep ook vrijgesproken; OM teruggefloten..
- Brug Saramaccakanaal wordt op 26 maart opgeleverd..