De 49-jarige Norma H. is door de rechter veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan zeven maanden voorwaardelijk, voor de diefstal van waardevolle sieraden en een aanzienlijk geldbedrag bij haar cliënte. De vrouw werkte als interieurverzorgster bij de aangeefster, M.S., en werd schuldig bevonden aan het stelen van onder andere een diamanten ring, gouden oorbellen met diamanten en een geldbedrag van US$ 4000 en 12.000 euro.
Het onderzoek begon nadat M.S. ontdekte dat haar waardevolle sieraden en geld verdwenen waren uit haar woning. Opmerkelijk was dat een huissleutel die zij aan Norma had gegeven, op de vloer in de woonkamer werd aangetroffen. Er waren geen sporen van braak in de woning, die goed beveiligd was, en enkel M.S. en Norma beschikten over een sleutel.
Toen M.S. de verdachte later confronteerde op de Centrale Markt, gaf Norma spontaan toe de sieraden en het geld te hebben gestolen. Deze bekentenis werd later bevestigd in een voicebericht waarin Norma toegaf de diefstal en haar voornemen om M.S. terug te betalen door naar het binnenland te gaan om “goud te zoeken.”
Ondanks de bekentenis, bleef Norma tegenover de politie wisselende verklaringen afleggen. Ze ontkende de diefstal van het geld en verklaarde dat ze enkel ‘neppe sieraden’ had gepast.
“Waarom zou ik uit een hele doos met sieraden maar twee nemen?” vroeg ze retorisch. Bij een doorzoeking in haar woning werd echter een zilverkleurige armband gevonden die overeenkwam met de Ala-Kondre-ketting die M.S. had aangegeven te missen.
De rechter oordeelde dat er voldoende bewijs was voor een veroordeling, waaronder de bekentenis in het voicebericht, de verklaring van de aangeefster en het feit dat Norma zich na de diefstal onttrok aan de politie. De rechter sprak van een ernstige vertrouwensbreuk en vond de diefstal van grote impact op de relatie tussen werkgever en werknemer.
Norma kreeg naast de voorwaardelijke celstraf haar persoonlijke bezittingen, zoals haar tas, telefoon, paspoort en kleine geldbedragen, terug. In haar laatste woord verklaarde Norma: “Ik wil gewoon naar huis gaan. Ik ben onschuldig daar beland,” maar haar pleidooi werd niet gehonoreerd door de rechter.
- Man bedreigt partner met jachtgeweer, maar komt snel weer v…..
- SLM past regionaal vluchtschema tijdelijk aan wegens onderh…..
- VSB vraagt uitstel invoering nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Jagesar: ‘Suriname moet investeren in menselijk kapitaal vo…..
- Reactie op ‘Ons politiek-bestuurlijk systeem…&#…..
- ‘Private screening’ documentaire Anthony Nesty..
- Inbraak met grote buit aan de Coesewijnestraat..
- De andere kant van de AVD: afvalproblematiek vraagt om seri…..
- Santokhi: ‘E-paspoort is nationale trots’..
- Houders gestolen paspoorten mogen e-paspoort aanvragen..
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewi…..
- Minister Kuldipsingh: Suriname is nog geen voedselschuur, m…..
- Hoofd Vuilophaal: “We hebben al het vuil opgehaald”..
- Karg: ‘Overhaaste invoering nieuw Burgerlijk Wetboek brengt…..
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal..
- Minister MacAndrew: Moderne Arbo-wet essentieel voor veilig…..
- OPTSU: “Overheid en verwerkers buiten volk en rijstboeren u…..
- DNA-kandidaat Nibte bezorgd na nieuwe inbraakpoging bij ver…..
- Mijn gezondheid is geen bevel..
- Bondru zegt: Stemmen op integere leiders en steunt voor Mat…..
- Waardering..