Het inschrijfgeld van het Instituut voor de Opleiding van Leraren (IOL) is al tien jaar niet aangepast. Volgens waarnemend directeur Patrick Tjon-Jaw-Chong is dat niet langer houdbaar in het huidige economische klimaat. “Dit bedrag is niet meer van deze tijd,” stelt hij in gesprek met Suriname suriname.
Een verhoging lijkt onafwendbaar, al is nog niet vastgesteld met welk bedrag het inschrijfgeld zal stijgen. Momenteel bedraagt het inschrijfgeld SRD 2400. Voor studenten van praktijk intensieve opleidingen zoals aardrijkskunde, natuurkunde, scheikunde en biologie komt daar nog SRD 500 bij voor materiaalkosten. “De MOB-groep betaalde SRD 3600,” aldus Tjon-Jaw-Chong.
Volgens de directeur zijn de kosten voor het runnen van de instelling de afgelopen jaren aanzienlijk gestegen. Hij wijst onder meer op de prijsstijgingen van kantoorbenodigdheden en papier, zowel lokaal als internationaal.
“Papierprijzen zijn de afgelopen twee jaar fors gestegen, en met een wisselkoers van 42 euro en US$ 38 komt er nog extra druk bij. Alles is duurder geworden, maar wij werken nog met hetzelfde inschrijfgeld als tien jaar geleden,” benadrukt hij.
De directie wil in gesprek met het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) om de verhoging officieel vast te stellen. “Zonder aanpassing van het inschrijfgeld kunnen we op termijn niet meer functioneren. Ik hoop dat de nieuwe minister dit snel oppakt,” zegt Tjon-Jaw-Chong.
Het IOL beschikt momenteel over vier geaccrediteerde bacheloropleidingen van elk vier jaar. Op 3 juli hield de instelling een open dag om nieuwe studenten te informeren over het aanbod. De tweede open dag is gepland voor 8 augustus.
Daarnaast benadrukt de directeur het belang van meer zichtbaarheid en werving. “We moeten actiever promoten om meer studenten aan te trekken. De instroom is beperkt, en dat kunnen we verbeteren met meer marketing.”
Een concrete berekening voor het nieuwe inschrijfgeld is nog niet gemaakt, maar de aanpassing lijkt slechts een kwestie van tijd.
- Ook De Schakel/Flora valt ten prooi aan Koi Carper 2..
- Franklin Iwan Robles..
- Snoeien mahoniebomen: Kruising Heeren-/Klipstenenstraat afg…..
- Proces van bewilliging gestart bij gekozen kandidaten..
- Loting laatste WK-kwalificatieronde: Suriname in groep A me…..
- Werelddag tegen Kinderarbeid ook van belang voor Suriname..
- Wisselkoersen blijven stijgen..
- Deviezenregeling en afhandeling buiten geding..
- Britse man is enige passagier die vliegtuigcrash in India o…..
- RBTW houdt verdachte en heler aan, ter zake reeks gepleegde…..
- Plein vindt president en totale regering onfatsoenlijk in k…..
- Edgar ‘Bugru’ Burgos: ‘Sly is een groot voorbeeld voor mij …..
- Trump-regering beëindigt legale status van ruim half miljoe…..
- VS waarschuwt burgers in Midden-Oosten en Noord-Afrika..
- Video –..