Ondanks de aanpassing van de watertarieven zijn de inkomsten van de Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM) nog niet op het gewenste niveau. Hierdoor kunnen geplande grote investeringen nog niet worden uitgevoerd. De huidige directie heeft zich er wel sterk voor gemaakt dat consumenten nu een tarief betalen dat dicht bij de kostprijs ligt.
Echter, de kostprijs is uitgesmeerd over een periode van twee jaar, zodat gebruikers de verhoging minder voelen. De prijs zou SRD 41,81 per kubieke meter moeten zijn, terwijl de SWM momenteel op SRD 36 per kubieke meter zit. Dit zegt onderdirecteur Ashwinie Boedhoe-Hemai van de afdeling Strategie en Beleid in een gesprek met de STVS. Zij werd bijgestaan door collega-directielid Alwin Linger.
Linger stelt dat er op dit moment een lening is goedgekeurd door de Inter-Amerikaanse ontwikkelingsbank (IDB) ter waarde van US$ 25 miljoen. Dit bedrag zal worden gebruikt voor de upgrading van het waterstation te Helena Christina, waardoor de watervoorziening in een groot deel van Wanica zal verbeteren. Ook zullen verliezen in het distributienet worden verminderd. Met deze lening wordt bovendien de interne organisatie van het waterbedrijf verder versterkt.
Volgens Boedhoe-Hemai heeft de SWM de overige districten niet vergeten. In Commewijne is een groot station opgezet, terwijl Moengo ook mag uitkijken naar een nieuwe faciliteit die de waterproductie zal verhogen. In Nickerie en aan de Van Hattemweg komt er eveneens verbetering, waardoor de drinkwatervoorziening landelijk merkbaar zal toenemen.
Linger benadrukt dat de SWM er alles aan doet om de beschikbaarheid van water te vergroten. Daarbij is het essentieel om verlies van water te minimaliseren door een goed functionerend netwerk. Hij gaf aan dat met de modernisering de waterverdeling via digitale drukmeters beter zal verlopen, waardoor lekkages gemakkelijker kunnen worden opgespoord.
- EZ lanceert eerste financieringsovereenkomst vanuit KMO-fon…..
- “Amazonegebied verdient daden, geen loze beloften”..
- Paho: Regio moet toegankelijkheid tot essentiële kankermedi…..
- Praktijkcentrum Apoera opent in april na lange vertraging..
- Illegale vuilstortplaats Tapoeripastraat baart zorgen..
- Ramdin benadrukt vitale functie Amazonegebied..
- Toetreding PRO tot A20/DOE: Het electoraat vraagt bundeling..
- Vier vast wegens diefstal, verduistering, identiteitsfraude…..
- Ambassadeur Enill: Ramdin heeft kennis, ervaring en tools v…..
- VOJ Atjoni stelt studentenraad in voor betere schoolresulta…..
- Richano Santokhi wordt PVP-parlementskandidaat..
- MIDDELMATIG MIDDENBLOK..
- Veel regen en onweersbuien door de dag..
- Meteodienst: Lichte tot matige onweersbuien kustgebied en d…..
- Bronto Somohardjo verwijt minister Landvreugd van machtsmis…..
- Narcoticabrigade voert landelijke controles uit en neemt dr…..
- VES: Dubbel aantal patiënten moest behandeld worden met SRD…..
- Amazone-landen gaan eensgezind standpunt innemen op klimaat…..
- Trump geeft Musk opdracht USAID fors in te krimpen: ‘ongeke…..
- Lygia Orgine Moi-Thuk-Shung – Pinas (84) Amsterdam 30…..
- Frank Herman Faverey (67) Amsterdam 30-1-2025..