Nieuwe volksvertegenwoordigers, nieuwe bewindslieden en waarschijnlijk nieuwe topfunctionarissen bij parastatale instellingen, klimmen straks in gloednieuwe zetels. Het is een goed moment om al deze nieuwelingen (inclusief de zeventigplussers) te herinneren aan de Anti-corruptiewet en de verplichting om het vermogen en de inkomen vast te laten leggen bij notariële akte en ter registratie aan te bieden bij de Anti-corruptie Commissie. Een frisse update, iedere drie jaar, moet de commissie en het Openbaar Ministerie in staat stellen ongezonde, onverklaarbare en onmogelijke groei eenvoudig op te merken en waar nodig, nader te onderzoeken. Het register behoort niet leeg te zijn. Minstens zes politici, onder wie de voorzitter van DOE, de initiatiefnemer van de Anti-corruptiewet, zijn volledig in overeenstemming met deze wetgeving.
Het inkomen en het vermogen van deze lichting aan assembleeleden en ministers wordt een forse sprong boven de hoogste FISO-schaal. Het wordt echter alsnog inleveren voor de grootverdieners buiten de assemblee, zoals de specialisten die verkozen zijn. Zo zwaar als het verlies in inkomen zal zijn, zal het maatschappelijk verlies van hun unieke deskundigheid zijn voor de medische zorg. Er moet serieus overwogen worden een modaliteit toe te laten die een balans vindt met de maatschappelijke behoefte.
Het is zeer de vraag in hoeverre de zware top die door de Gajadien-wetten gecreëerd is, daadwerkelijk begroot en voorzien is. Wat als een reorganisatie gebracht werd, die qua beperkingen moeizaam uitvoerbaar is, terwijl de verhoogde bedragen voor zich spreken. aOf de lang gekoesterde wens naar een speciale anti-corruptieambtenaar werkelijkheid wordt, is de vraag. De VHP-ABOP-regering heeft ondanks een reeks aan schandalen, geen enkele topper laten vervolgen. Er is ook geen sprake geweest van veroordeling van een VHP- of ABOP-politicus in de eigen termijn, ondanks het feit dat demissionair president Santokhi, fouten erkend heeft en bij elkaar meer dan USD 100 miljoen aan bevriezingen, opschortingen en intrekkingen besproken heeft via de media. ‘Waar fouten gemaakt zijn, worden die gecorrigeerd’, roept hij altijd makkelijk. Maar correctie van NDP’ers loopt via de strafrechter en correctie van VHP’ers via de doofpot.
The post INKOMEN EN VERMOGEN ASSEMBLEELEDEN EN MINISTERS ..
- Twee gewelddadige overvallen kort na elkaar op klaarlichte …..
- Jean-Paul Boëtius gelooft in succes Natio..
- Rijbewijs 70-jarige ingetrokken na opvallend gedrag tijdens…..
- OM eist tot 35 jaar cel in brute moordzaak op ondernemer A…..
- CUS: Een moment van eenheid en culturele waardering..
- Public Announcement Block 6+8 TotalEnergies..
- Luchtvaartschande..
- Nederlands kamerlid: “Onder Santokhi geen structurele vooru…..
- Bedrijfsongeval in zinkplatenfabriek: linkerhand arbeider v…..
- ‘Beschadigde USD nog steeds geldig in Suriname’..
- McDonald’s Ouderkamer Project viert 20 jaar..
- SBV: Licht beschadigde Amerikaanse dollarbiljetten blijven …..
- President Santokhi: “Laten we de kracht van onze diversitei…..
- Efficiëntie wint het van financieel belang bij online CBB-d…..
- VHP 152 Jaar Hindostaanse immigratie..
- Kioe A Sen: “Verjonging versterkt dienstbaarheid aan de sam…..
- VHP roept op tot herbezinning en verbinding op 5 juni..
- Koniki en Jhaghroe geselecteerd voor CARICOM Young Professi…..
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil..
- Eerste stappen gezet naar ‘brain gain’..
- Trump voert opnieuw inreisverbod in voor 12 landen..