Parlementariër Asiskumar Gajadien (VHP) heeft 19 augustus een initiatiefvoorstel ingediend voor de Wet Openbaarheid Bestuursinformatie Izie onderaan). Deze wet moet burgers het recht geven publieke informatie bij bestuursorganen op te vragen, met als doel een transparantere en democratischere bestuursvoering.
Volgens het voorstel kan “een ieder” schriftelijk of elektronisch een verzoek indienen om bestuurlijke informatie, zonder dat daarvoor een belang hoeft te worden aangetoond. Bestuursorganen zijn verplicht binnen zes weken te beslissen, met een mogelijke verlenging van maximaal twaalf weken. Daarnaast komt er een zorgplicht om documenten digitaal toegankelijk en actueel te houden.
De wet bevat uitzonderingen, onder meer voor staatsveiligheid, diplomatieke relaties en privacygevoelige gegevens. Actieve openbaarmaking, waarbij de overheid zelf informatie deelt, zal twee jaar na inwerkingtreding verplicht worden.
Het voorstel sluit aan bij internationale verdragen zoals het BUPO-verdrag (Burgerrechten en Politieke Rechten) en de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens.
Initiatiefvoorstel-Wet-Openbaarheid-Bestuursinformatie.docxDownloaden
- Recidivist gearresteerd bij drugsinval..
- Kavish Soekhlal beëdigd als kandidaat-notaris bij Hof van J…..
- Zoon opgepakt voor zware mishandeling en bedreiging van zij…..
- Internationale oliebedrijven betalen wel degelijk belasting…..
- Pastor veroordeeld tot 2,5 jaar cel voor ontucht: persrecht…..
- AZP krijgt schenking prostaat-biopsienaalden; voorraad goed…..
- Minister Tsang reageert op gevoelige kwesties: ‘Alle kritie…..
- Sonja Sarman..
- Calypso-legende Mighty Sparrow bezong Suriname in onvergete…..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- Minister Pokie: ‘Koopkrachtversterking is niet stopgezet…..
- VES: ‘Suriname moet Dutch Disease voorkomen’..
- Jeugddammers vallen in de prijzen tijdens Caribische kampio…..
- Vijftienjarige steekt veertienjarige in brand om adapter..
- Vijf advocaten en één kandidaat-notaris zijn beëdigd bij he…..
- Bij toelaten vijf nieuwe advocaten: ‘Niemand staat boven de…..
- Illegale vogelhandel opgerold bij Burnside..
- Vijf advocaten en kandidaat-notaris beëdigd bij Hof van Jus….
- Twee drugshaarden opgerold in Meerzorg..
- Minister Currie: “Tekort aan leerkrachten blijft grote uitd…..