PARAMARIBO — Nu de kantonrechter de verschillende preliminaire verweren van Benito Pick en Murwin Dubois, de raadslieden van K.C., heeft verworpen en zich bevoegd heeft verklaard om de strafzaak in behandeling te nemen, zal de magistraat op 5 juni aanvangen met de inhoudelijke behandeling van deze rechtszaak. Dat meldt het Openbaar Ministerie (OM) in een persbericht. “Het Openbaar Ministerie zal zich blijven inzetten voor een zorgvuldige afwikkeling van het strafproces en ziet de voortzetting van de behandeling met vertrouwen tegemoet”, wordt aangegeven.
Tegen K.C. liep er vorig jaar een gerechtelijk vooronderzoek wegens verdenking van het overtreden van de wet Money Laundering. Het OM ging er vervolgens toe over om hem te dagvaarden om voor de kantonrechter te verschijnen. De verdachte diende daarop een bezwaarschrift in tegen deze dagvaarding, waardoor niet kon worden overgegaan tot behandeling van de zaak.ADVERTISEMENT
“Het Openbaar Ministerie ziet de voortzetting van de behandeling met vertrouwen tegemoet”
De kantonrechter verklaarde op 9 juli 2024 het bezwaar gegrond, waardoor de verdachte buiten vervolging werd gesteld. Het OM ging daartegen in beroep. Vervolgens werd het OM op 14 oktober 2024 in het gelijkgesteld door het Hof van Justitie, dat daarmee de beslissing van de kantonrechter vernietigde. Dit betekende dat kon worden gestart met de inhoudelijke behandeling van de zaak.
Het OM ging er op 6 januari 2025 weer toe over om K.C. te dagvaarden om te verschijnen voor een andere kantonrechter. Zijn raadslieden voerden toen verscheidene preliminaire verweren aan, waarbij zij onder meer aangaven dat de kantonrechter zich onbevoegd zou moeten verklaren om kennis te nemen van de zaak. Na zowel het advocatenduo als het OM te hebben gehoord, verwierp de kantonrechter de verweren en zal op 5 juni de inhoudelijke behandeling aanvangen.
- Duitsland: Friedrich Merz strandt bij eerste kanseliersstem…..
- Frans-Guyanese politieke partij stelt diasporatak in..
- Clementia Eugene promoveert op baanbrekend onderzoek naar k…..
- “Inflatie in twee jaar gedaald van 65% naar 5,8%”..
- Werkzaamheden begonnen aan Gangaram Pandayweg in 3 fasen..
- Hoofdstembureaus getraind voor verkiezingsdag..
- OWC moet leslokalen en woonhuis Nieuw-Aurora ontruimen..
- Rust wedergekeerd tussen belangengroepen Centrale Markt..
- Regering presenteert Beleidsplan 2025–2030 voor Mensen met …..
- Historische gronden onder druk: bewoners Paraplantages in o…..
- VLS schrijft geschiedenis met kandidatuur Henk Plein..
- Zelfde weerpatroon blijft even aanhouden..
- Politiebericht over 21-jarige bromfietser die overleden is …..
- Familieruzie tussen broers escaleert..
- Kandidaat-paus geliefd in Filipijns stadje, ‘maar progressi…..
- Amafo: Leger verdient meer waardering en versterking..
- Kwestie Atompai door NPS onderzocht..
- 21-jarige bromfietser overleeft aanrijding niet..
- Amafo breekt lans voor militairen..
- Column: Waarom zijn politici niet meer op hun woord te gelo…..
- Santokhi: van Dijk-Silos liet mij in de steek bij opzetten …..