PARAMARIBO — Nu de kantonrechter de verschillende preliminaire verweren van Benito Pick en Murwin Dubois, de raadslieden van K.C., heeft verworpen en zich bevoegd heeft verklaard om de strafzaak in behandeling te nemen, zal de magistraat op 5 juni aanvangen met de inhoudelijke behandeling van deze rechtszaak. Dat meldt het Openbaar Ministerie (OM) in een persbericht. “Het Openbaar Ministerie zal zich blijven inzetten voor een zorgvuldige afwikkeling van het strafproces en ziet de voortzetting van de behandeling met vertrouwen tegemoet”, wordt aangegeven.
Tegen K.C. liep er vorig jaar een gerechtelijk vooronderzoek wegens verdenking van het overtreden van de wet Money Laundering. Het OM ging er vervolgens toe over om hem te dagvaarden om voor de kantonrechter te verschijnen. De verdachte diende daarop een bezwaarschrift in tegen deze dagvaarding, waardoor niet kon worden overgegaan tot behandeling van de zaak.ADVERTISEMENT
“Het Openbaar Ministerie ziet de voortzetting van de behandeling met vertrouwen tegemoet”
De kantonrechter verklaarde op 9 juli 2024 het bezwaar gegrond, waardoor de verdachte buiten vervolging werd gesteld. Het OM ging daartegen in beroep. Vervolgens werd het OM op 14 oktober 2024 in het gelijkgesteld door het Hof van Justitie, dat daarmee de beslissing van de kantonrechter vernietigde. Dit betekende dat kon worden gestart met de inhoudelijke behandeling van de zaak.
Het OM ging er op 6 januari 2025 weer toe over om K.C. te dagvaarden om te verschijnen voor een andere kantonrechter. Zijn raadslieden voerden toen verscheidene preliminaire verweren aan, waarbij zij onder meer aangaven dat de kantonrechter zich onbevoegd zou moeten verklaren om kennis te nemen van de zaak. Na zowel het advocatenduo als het OM te hebben gehoord, verwierp de kantonrechter de verweren en zal op 5 juni de inhoudelijke behandeling aanvangen.
- Biza-onderminister Hassankhan: ‘Verkiezingen zouden moeten …..
- Geweldadige protesten in Guyana na dood 11-jarig meisje..
- Broer van president Santokhi overleden..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (5)..
- Politieke partijen controleren specimen DNA-stembiljet bij …..
- VSB organiseert informatiesessie over Nieuw Burgerlijk Wetb…..
- TotalEnergies en APA investeren in versterking moeder- en k…..
- In Guyana: Betogers steken huis van hoteleigenaar in brand..
- Eskak: geen nieuwe aanbesteding nodig bij wijziging grootte…..
- Overleg na brand: president wil brandweer op niveau brengen..
- Regering keurt belangrijke verkiezingsmaatregelen goed..
- President Santokhi tekent condoleanceregister Paus Francisc…..
- ‘Paus Franciscus heeft bij mij meer liefde voor Gods schepp…..
- Anton Sewnarain Raghosing..
- Voorbeeldstembiljetten aangepast op verzoek van politieke p…..
- Drugsverbranding door Narcoticabrigade te Kraka..
- Eerste stap naar duurzame energie in Boven-Suriname gezet m…..
- VHP DNA-kandidate Josta Lewis pleit voor voortzetting ontwi…..
- Recherche Midden onderzoekt gewapende diefstal Martin Luthe…..
- Korpschef ontvangt SCUA-delegatie voor overleg over veiligh…..
- Ketura Margaret: ‘De support van mijn familie is amazing…..