PARAMARIBO — Nu de kantonrechter de verschillende preliminaire verweren van Benito Pick en Murwin Dubois, de raadslieden van K.C., heeft verworpen en zich bevoegd heeft verklaard om de strafzaak in behandeling te nemen, zal de magistraat op 5 juni aanvangen met de inhoudelijke behandeling van deze rechtszaak. Dat meldt het Openbaar Ministerie (OM) in een persbericht. “Het Openbaar Ministerie zal zich blijven inzetten voor een zorgvuldige afwikkeling van het strafproces en ziet de voortzetting van de behandeling met vertrouwen tegemoet”, wordt aangegeven.
Tegen K.C. liep er vorig jaar een gerechtelijk vooronderzoek wegens verdenking van het overtreden van de wet Money Laundering. Het OM ging er vervolgens toe over om hem te dagvaarden om voor de kantonrechter te verschijnen. De verdachte diende daarop een bezwaarschrift in tegen deze dagvaarding, waardoor niet kon worden overgegaan tot behandeling van de zaak.ADVERTISEMENT
“Het Openbaar Ministerie ziet de voortzetting van de behandeling met vertrouwen tegemoet”
De kantonrechter verklaarde op 9 juli 2024 het bezwaar gegrond, waardoor de verdachte buiten vervolging werd gesteld. Het OM ging daartegen in beroep. Vervolgens werd het OM op 14 oktober 2024 in het gelijkgesteld door het Hof van Justitie, dat daarmee de beslissing van de kantonrechter vernietigde. Dit betekende dat kon worden gestart met de inhoudelijke behandeling van de zaak.
Het OM ging er op 6 januari 2025 weer toe over om K.C. te dagvaarden om te verschijnen voor een andere kantonrechter. Zijn raadslieden voerden toen verscheidene preliminaire verweren aan, waarbij zij onder meer aangaven dat de kantonrechter zich onbevoegd zou moeten verklaren om kennis te nemen van de zaak. Na zowel het advocatenduo als het OM te hebben gehoord, verwierp de kantonrechter de verweren en zal op 5 juni de inhoudelijke behandeling aanvangen.
- Kelvin Koniki wordt morgen toegelaten tot De Nationale Asse…..
- Personeel PCS weer aan het werk na uitbetaling achterstalli…..
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsd…..
- Chas Mijnals dient klacht in tegen Alice Amafo bij PG..
- Ramdin verwacht goede samenwerking met eerste vrouwelijke a…..
- Orie versus Burleson in titanenstrijd om damkampioenschap..
- Bond bij Security Alliance luidt noodklok over ontslagaanvr…..
- Schoolvervoer per direct stilgelegd vanwege achterstallige …..
- Boekenkast deels afgebrand; vermoedelijk brandstichting..
- Optsu vraagt optreden tegen dragen militaire kleding door n…..
- Carney bot tegen Trump: ‘Canada is niet te koop’…..
- Santokhi: ‘wordt boos op de mensen die je in deze sh*t gepl…..
- Onafhankelijk Kiesbureau bezorgd over negatieve online camp…..
- Adhin doet boekje open: “Santokhi dacht dat het een eenvoud…..
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval..
- Kelvin Koniki wordt morgen geïnstalleerd als parlementatiër…..
- OKB slaat alarm over negatieve online campagnes en digitale…..
- LVV en Naktuinbouw organiseren workshop ‘Kwekersrecht in Su…..
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand..
- Politieke kleuren maken nog geen dader..
- Waterpeil in Afobaka stuwmeer stijgt licht na recente regen…..