PARAMARIBO — Nu de kantonrechter de verschillende preliminaire verweren van Benito Pick en Murwin Dubois, de raadslieden van K.C., heeft verworpen en zich bevoegd heeft verklaard om de strafzaak in behandeling te nemen, zal de magistraat op 5 juni aanvangen met de inhoudelijke behandeling van deze rechtszaak. Dat meldt het Openbaar Ministerie (OM) in een persbericht. “Het Openbaar Ministerie zal zich blijven inzetten voor een zorgvuldige afwikkeling van het strafproces en ziet de voortzetting van de behandeling met vertrouwen tegemoet”, wordt aangegeven.
Tegen K.C. liep er vorig jaar een gerechtelijk vooronderzoek wegens verdenking van het overtreden van de wet Money Laundering. Het OM ging er vervolgens toe over om hem te dagvaarden om voor de kantonrechter te verschijnen. De verdachte diende daarop een bezwaarschrift in tegen deze dagvaarding, waardoor niet kon worden overgegaan tot behandeling van de zaak.ADVERTISEMENT
“Het Openbaar Ministerie ziet de voortzetting van de behandeling met vertrouwen tegemoet”
De kantonrechter verklaarde op 9 juli 2024 het bezwaar gegrond, waardoor de verdachte buiten vervolging werd gesteld. Het OM ging daartegen in beroep. Vervolgens werd het OM op 14 oktober 2024 in het gelijkgesteld door het Hof van Justitie, dat daarmee de beslissing van de kantonrechter vernietigde. Dit betekende dat kon worden gestart met de inhoudelijke behandeling van de zaak.
Het OM ging er op 6 januari 2025 weer toe over om K.C. te dagvaarden om te verschijnen voor een andere kantonrechter. Zijn raadslieden voerden toen verscheidene preliminaire verweren aan, waarbij zij onder meer aangaven dat de kantonrechter zich onbevoegd zou moeten verklaren om kennis te nemen van de zaak. Na zowel het advocatenduo als het OM te hebben gehoord, verwierp de kantonrechter de verweren en zal op 5 juni de inhoudelijke behandeling aanvangen.
- NPS distantieert zich van Stichting Bondru-campagne..
- Djelissa Bow gekroond tot Sa’Ndyuka Uma 2025: ‘ik heb er ge…..
- Spoedoverleg over beleidscrisis bij TCT: minister Ramsaran …..
- Training ordedienstleden KPS in afrondende fase..
- Staatsbegrafenis van oud-president Jules Wijdenbosch..
- Bekendmaking PURP Waterkant Mei 2025..
- Delany weigert in voorprogramma van Trey Songz te staan..
- ‘Wan Neti Gi Mama’ met Powl Ameerali..
- Paus Leo XIV roept op tot ‘geen oorlog meer’..
- SCVU-coach Dhanradj: ‘Winst op Koi Carper geeft vooruitgang…..
- Schoolbroodpakket breidt uit: dagelijks ontbijt voor ruim 2…..
- VLS hekelt uitsluiting bij verkiezingsdebat: “Geen sprake v…..
- VWPU beraadt zich op verscherping acties bij uitblijven bet…..
- Suriname: Wat er al staat, breek het niet af!..
- Bij presentatie over kansen en bedreigingen olie en gassect…..
- Jandino ontvangt Platina Ticket voor ‘Therapie’..
- Regen, zon en onweer op deze maandag..
- Sanders (83) leidt karavaan van verzet tegen Trump, maar op…..
- Ingrid Jeanette Gemerts (71) Amsterdam 9-5-2025..
- Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus… geen …..
- Eigenaar vermoedt brandstichting bij in aanbouw zijnde woni…..