Het traditionele gezag en bewoners van het Coeroeni-ressort hebben gisteren een bezoek gebracht aan De Nationale Assemblee (DNA). Dit bezoek markeerde de afronding van een capaciteitstraining en bood de gemeenschap de gelegenheid om hun uitdagingen en oplossingen te presenteren aan het parlement.
Tijdens de bijeenkomst overhandigde de delegatie een boek met hun ontwikkelingsvisie aan DNA-voorzitter Marinus Bee. Hierin zijn concrete plannen opgenomen om de leefomstandigheden in hun dorpen te verbeteren. Sabrina Koepoeroe uit Alalapadoe benadrukte dat onderwijs en gezondheidszorg de grootste problemen vormen en pleitte voor betere communicatie tussen de inheemse dorpen en de beleidsmakers in Paramaribo.
Volgens Glynis Williams, assistent social worker bij het Amazone Conservation Team Guianas (ACT), hebben alle vijf dorpen in Coeroeni hun eigen jaarplan opgesteld. “Deze sluiten aan op het systeem van de overheid, maar niet alles kan door de overheid worden uitgevoerd. Sommige projecten kunnen de dorpen zelf realiseren met steun van NGO’s of andere sponsoren,” lichtte Williams toe.
Granman Jimmy Toeroeman gaf aan dat het bezoek ook bedoeld was om inzicht te krijgen in hoe bestuurlijke processen verlopen. “In het boek hebben we onze problemen en ontwikkelingsplannen vastgelegd. Dit draagt bij aan betere communicatie,” zei hij. Het was zijn eerste bezoek aan het parlement.
DNA-voorzitter Bee sprak zijn waardering uit voor de inzet van de gemeenschap en benadrukte het belang van dialoog. “We weten dat er uitdagingen zijn, maar laten we in gesprek blijven,” stelde hij. Daarnaast riep hij op tot stabiliteit en vrede in de dorpen, vooral in de aanloop naar de verkiezingen.
DNA-lid Ilona Edwards (NDP) verwelkomde de groep en benadrukte het belang van betrokkenheid vanuit het binnenland. “Beleid wordt vaak in de stad bepaald, terwijl de lokale gemeenschap een leidende rol moet spelen in de ontwikkeling van hun gebied,” zei Edwards.
Parlementariër Remi Kanapé (BEP) erkende de bestaande problemen en prees de gemeenschap voor hun initiatief om zich te laten trainen. Obed Kanapé voegde toe dat iedere Surinamer, ongeacht woonplaats, recht heeft op een waardig bestaan.
Aan het bezoek namen ook de DNA-leden Jennifer Vreedzaam, Rabindre Parmessar, Ebu Jones, Stephen Tsang, Annie Sadi en Wilsientje van Emden, allen van de NDP, deel.
- GRONDENRECHTEN CONCESSIERECHTEN EN EERLIJKHEID..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur wil banden versterken..
- Nationale Milieu Autoriteit komt met richtlijnen voor Gold …..
- Begin viering 75 jaar AMS met wandel- en trimloop..
- VN waarschuwt voor toename van ‘extreme wreedheidR…..
- President ontvangt nieuwe Braziliaanse ambassadeur..
- Costi Santarosa nieuwe Braziliaanse ambassadeur in Suriname..
- Gajadien vindt grondenrechtenproblematiek ingewikkeld..
- Voedselveiligheidsinitiatief uitgebreid, verlengd tot 2030..
- Regering heeft meer ruimte nodig voor behandeling Grondenre…..
- Man opgesloten na doodsbedreiging..
- Vandaag minder bewolking, maar zon..
- Radio- en televisie eigenaren kampen met grote uitdagingen..
- Eerste deel Roué Verveers ‘Op eigen risico’ al uitverk…..
- Plunderaar ingerekend..
- FBI: Noord-Korea zit achter diefstal van 1,5 miljard dollar…..
- Iwan Imro Reyke (74) Amsterdam 23-2-2025..
- Nellius Kappel (86) Rotterdam 25-2-2025..
- SDU van Waterberg toegetreden tot OPTSU..
- Effecten klimaatverandering in kustvlakte niet zo alarmeren…..
- Ben anti-ZIONIST OMDAT IK DE DOCHTER BEN VAN HOLOCAUST-OVER…..