Inheemse leiders uit het Amazonegebied dringen er bij Zuid-Amerikaanse presidenten die deze week in Bogota bijeenkomen op aan om beloften om het regenwoud van de regio te beschermen om te zetten in concrete actie en om inheemse groepen meer inspraak te geven in de toekomst van de regio.
De vijfde presidentiële top van de Amazone-samenwerkingsverdrag organisatie, die dinsdag van start is gegaan in de Colombiaanse hoofdstad, brengt leiders samen met wetenschappers en inheemse vertegenwoordigers.
De agenda omvat openbare fora, culturele evenementen en bijeenkomsten op hoog niveau, die vrijdag worden afgesloten met een gezamenlijke verklaring waarin regionale prioriteiten op het gebied van milieubescherming en klimaatbeleid worden vastgelegd.
Inheemse groepen uit alle acht Amazonelanden (Bolivia, Brazilië, Colombia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname en Venezuela) gaven maandagavond een verklaring af waarin ze het regenwoud een wereldwijde levensader noemen die ongeveer een vijfde van al het zoetwater ter wereld levert en fungeert als een van ‘s werelds grootste koolstofputten, die enorme hoeveelheden warmtevasthoudende koolstofdioxide absorbeert.
Ze zeggen dat decennia van ontbossing, mijnbouw, boren naar fossiele brandstoffen en grootschalige landbouw de regio naar een punt hebben gebracht waar geen weg meer terug is. Onder hun eisen vallen wettelijke bescherming van inheemse gebieden, erkenning van hun gemeenschappen als officiële besluitvormers binnen het verdragsorgaan en een verbod op nieuwe olie-, gas- en mijnbouwprojecten in het regenwoud.
- President Simons wil komend jaar al meer inkomsten voor sta…..
- Kraka Poku Tori een succes voor de Surinaamse entertainment…..
- Lijk 61-jarige raper gevonden op vuilstort Ornamibo.
- Olieproducerende landen blokkeren internationaal plasticver….
- Lions Club Para huldigt best geslaagden in district Para.
- Bolsonaro: “Geen bewijs voor vermeende staatsgreep”..
- Infosessie ‘Opvoeden met liefde’ voor bewoners Para..
- 28 kilo marihuana aangetroffen in voertuig bij controlepost…..
- Politie vindt lijk in verre staat van ontbinding bij Ornami…..
- Schietpartij in Ecuador: zeven doden in poolhal..
- “Mijn vrienden werden voor mijn ogen doodgereden – en ik ve….
- Wereldnieuws – Headlines..
- Seniorenburger in kritieke toestand na aanrijding met lijnb….
- Diefstal meerdere koeien door politie Henar opgelost.
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen te vuilstor….
- Motorrijder van politie gewond bij aanrijding in Lelydorp.
- Politie Henar lost diefstal van meerdere koeien op; twee ve….
- Administratie departementen en gronduitgifte worden geëvalu…..
- President Geerlings-Simons: ‘Binnen drie jaar voldoende en …..
- Pers niet altijd goed bejegend door KPS..
- Stembureaupersoneel niet te spreken over uitblijven van bet….