Voormalig first lady en huidig kandidaat voor De Nationale Assemblee (DNA) namens de NDP, Ingrid Bouterse, heeft aangifte gedaan bij de politie naar aanleiding van een gemanipuleerde video die recentelijk op sociale media is verspreid. Volgens haar is de video met behulp van kunstmatige intelligentie (AI) gecreëerd om haar in diskrediet te brengen in de aanloop naar de verkiezingen.
In de fake video is te horen hoe een stem, die moet doorgaan voor die van Ingrid Bouterse, onder meer beweert: “Mijn man heeft een grote fout gemaakt. Hij moest in die Binnenlandse Oorlog al die dyuka’s dood hebben geschoten. Dan hadden we die ka, die stronterij van Brunswijk niet. Hij heeft ze laten leven en nu regeren ze.” Volgens Bouterse zijn de uitspraken volledig vals en bedoeld om haat en verdeeldheid te zaaien.
“Dit is een regelrechte aanval op mijn persoon en een bewuste poging tot karaktermoord,” stelt Bouterse. Ze benadrukt dat ze zich niet zal laten afleiden door lastercampagnes. “Vastberaden en zonder vrees zet ik me in voor de overwinning van de verkiezingen, wat voor hen een doorn in het oog is.”
Ze noemt de verspreiding van dergelijke video’s een gevaarlijke ontwikkeling en een afleidingsmanoeuvre van politieke tegenstanders. “Dit toont wederom aan dat ze niet op de inhoud focussen, maar persoonlijke aanvallen doen,” aldus Bouterse.
- Zes kandidaten willen van de VHP lijst in Sipaliwini..
- Verkiezingen verliezen geloofwaardigheid door politieke inv…..
- Medewerkster doet aangifte tegen directeur Toerisme wegens …..
- Situatie bij Esther Stichting blijft ongewijzigd en zorgwek…..
- Nieuwe brugconstructie in Suriname is conform international…..
- Baitali in beroep bij IDB tegen gunning infrastructureel we…..
- BEP houdt trainingssessie voor haar DNA-kandidaten..
- Bond luchthavenbeheer stelt ultimatum tot vrijdag; heft act…..
- Normale afhandeling van SLM vluchten ..
- Baitali verzet zich tegen ‘oneerlijke gunning’ infrastructu…..
- SLM: vluchten worden normaal afgehandeld na gesprekken..
- Geen stem geen toekomst voor Coronie..
- Actie bond NV Luchthavenbeheer afgewenteld..
- Dodelijk ongeval: bestuurder komt om het leven na crash in …..
- ‘Mensen met een beperking worden steeds voor de gek gehoude…..
- Strengere grenscontroles en uitzettingen zorgen voor onzeke…..
- Para bijt de spits af: Kandidaten geschrapt; verzuimen geco…..
- AZP-personeel hervat werkzaamheden na beraad over uitblijve…..
- Dronken vader richt jachtgeweer op politieagenten..
- Gebrekkige organisatie bij inzage kandidatenlijsten volgens…..
- Taekwondoka’s naar Mexico voor U22 Pan-Am Toernooi..