De Stichting 8 December 1982 spreekt haar zorg uit over de recente uitspraken van jurist en voormalig minister van Justitie en Politie, mevrouw Jennifer van Dijk-Silos, die in het publieke domein harde en generaliserende beschuldigingen heeft geuit aan het adres van het Korps Politie Suriname (KPS).
De gebruikte termen – zoals “cocaïneleger”, “vriendjespolitiek” en beschuldigingen van moord, intimidatie en onderdrukking – zijn niet alleen schofferend en ongepast, maar ook potentieel maatschappelijk ontwrichtend. Het is onaanvaardbaar dat een voormalig minister van Justitie en Politie zulke verstrekkende beschuldigingen doet zonder deze te staven met concrete feiten of aangiften bij het Openbaar Ministerie. Haar weigering om tijdens haar ambtsperiode melding te maken van deze vermeende misstanden roept ernstige vragen op over haar verantwoordelijkheidsbesef in die functie.
Tegelijkertijd erkent de Stichting dat, net als in elke grote organisatie, ook binnen het Korps individuen kunnen voorkomen die hun ambt onwaardig zijn. Misstanden en corruptie – waar ze ook voorkomen – moeten worden opgespoord, aangepakt en waar nodig vervolgd. Dat is een fundamentele voorwaarde voor de geloofwaardigheid van elke rechtsstaat.
Maar het bestaan van enkele rotte appels rechtvaardigt nooit het collectief wegzetten van het gehele korps als crimineel of onbetrouwbaar.
De Stichting 8 December 1982 dringt er met klem op aan dat de regering, en in het bijzonder de minister van Justitie en Politie, zich krachtig distantieert van deze ongefundeerde en generaliserende uitspraken. De minister heeft een plicht om zowel het integriteitsbeleid binnen het korps te versterken als het publieke vertrouwen in het rechtshandhavingsapparaat te beschermen.
Vrijheid van meningsuiting is een essentieel onderdeel van een democratische samenleving, maar die vrijheid vereist verantwoordelijkheid. Zeker publieke figuren, zoals voormalige ministers, dragen een bijzondere plicht om zorgvuldig en evenwichtig te communiceren. Ongefundeerde verdachtmakingen kunnen het vertrouwen in justitie ernstig schaden en brengen ook het werk van integere politiemensen in diskrediet.
Stichting 8 December 1982 Sunil Oemrawsingh Voorzitter
- Eerste vrouwelijke Javanistische voorganger in Suriname ing…..
- Moeder betrapt 14-jarige zoon naakt in kamer met 5-jarige d…..
- Hellings wacht besluit Arbeidsinspectie inzake zijn ontslag…..
- Reyme: ‘Deskundigheid is in principe niet goedkoop’..
- Huur tegen dr- en rr-leden Paramaribo en Sipaliwini: ‘Plaat…..
- Tjon-A-Fat blijft voorzitter Olympisch Comité..
- Illegale landingsbaan Goliath-gebied vernietigd.
- NPS-fractie bepaalt binnenkort welke sociale projecten uitg…..
- Politiebond vraagt om nieuwe uniformen en betere werkomstan…..
- ‘Droge periode vraagt om verhoogde paraatheid’..
- Opnieuw illegale landingsbaan Goliath-gebied onklaar gemaak…..
- Hellings wendt zich tot Arbeidsinspectie na ontslag EBS-dir…..
- Kustafslag bedreigt Chileense stranden.
- Suriname Import-Export Gids digitaal verkrijgbaar..
- OM maakt illegale landingsbaan onklaar..
- Nog steeds onduidelijkheid over afvloeiing bij Newmont..
- JIT vernietigt illegale landingsbaan van 950 meter in Golia…..
- Zwijgen was goud geweest..
- 12 vrouwen exposeren hun kunsten tijdens “Inspiring Woman E…..
- Leerling in sloot geduwd na pesterijen op school: politie g…..
- ‘EBS-directeur Brunswijk weet niet met macht om te gaan…..