Een nieuwe ronde brute overvallen. Een nieuwe ronde zinloze persconferenties, spoedberaad van de autoriteiten en beloften van een ‘harde aanpak’. Santokhi dacht met voertuigen en meer patrouilles, alles op te lossen. De recente geweldsgolf bewijst, hoe ineffectief die aanpak van berovingen is.
Een ‘harde aanpak’ is een lege kreet en een klakkeloos zoethoudertje. Het heeft niet gewerkt toen Brunswijk in 2023 beloofde, daders aan te pakken ‘al waar ze zijn’ en ook niet na de tussenliggende persconferenties van ‘alle actoren’. Zoals vaker aan het licht gebracht, zal een aanpak die ‘harder’ is, nog steeds gebaseerd zijn op de pakkans op heterdaad en op toebrengen van geweld met letsel of de dood tot gevolg. Deze actie heeft als reactie, dat criminelen op hun beurt, tot meer geweld bereid zullen zijn en dat het bruut en meedogenloos karakter alleen maar toe zal nemen, in hun drang om hun slagingskans te vergroten en met tipgevers en getuigen, af te rekenen.
De machthebbers moeten begrijpen dat als al weken obscene opschriften op het gebouw van het Constitutioneel Hof worden getolereerd, de koepel van Financiën schittert van afwezigheid na te zijn weggedragen en standbeelden geamputeerd worden, het moreel, plichtsbesef en fatsoen tot een nulpunt gedaald zijn.
De werkelijke oorzaken worden maar niet aangepakt. Het korps beschikt niet over de brandstof die nodig is om de nieuwe voertuigen optimaal in te zetten en kan die middelen net zo min onderhouden, als de politiegebouwen of andere overheidsgebouwen. Dossieropbouw is abominabel, waardoor criminelen na een periode van voorarrest, lachend het Kantongebouw aan de Monseigneur Wulfinghstraat verlaat, om de volgende overval te gaan beramen. Corrupte personen binnen het ministerie, de gewapende machten en de rechterlijke macht, worden gehandhaafd. De geldstromen van criminelen en hun verwevenheid met het bankwezen, het casinowezen en het cambiowezen, worden niet in kaart gebracht. Statistieken worden niet op kwaliteit gecontroleerd en veelal niet openbaar gemaakt. De internationale samenwerking met politie en veiligheidsdiensten is niet intensief en praktisch genoeg. Surveillance en analyse van sociale media activiteiten en telecommunicatie, is zowel in detectie als in bewijsopbouw onvoldoende. Voor het opvragen en verwerken van beeldmateriaal vanuit de burgerij, ontbreekt een efficiënte aanpak. Hierdoor wordt materiaal niet tijdig opgeslagen. Geen van deze verbeteringen in opsporing, handhaving en reactie vereisen meer geweld of meer spierballentaal. Zij vereisen een sprong voorwaarts in beleid, in politiewerk en in de inzet van de voorhanden zijnde middelen.
The post INEFFECTIEVE AANPAK BEROVINGEN ..
- SURINAME VERDIENT BETER DAN VERDEELDHEID..
- TIJD VOOR EEN NEUTRALE PRESIDENT?..
- Treurig..
- OKB: “Te veel ongeregeldheden bij stembureaus zorgen voor o…..
- Partijstructuren NPS steunen deelname aan nieuwe coalitie..
- NPS neemt sleutelposities op zich in nieuwe coalitie..
- Spoedcongres NPS geeft unaniem mandaat voor coalitiedeelnam…..
- Brunswijk: Ik ga vanavond honderd procent tekenen..
- Partijraad PL staat massaal achter gegeven woord aan NDP..
- NPS congres geeft mandaat voor samenwerking met NDP..
- ABOP-congres stemt in met deelname aan coalitie..
- NDP bekrachtigt samenwerking: regeerakkoord vanavond ondert…..
- ABOP-structuren verdeeld over coalitiedeelname..
- Guatemala: Ex-paramilitairen krijgen elk 40 jaar voor oorlo…..
- Brunswijk: “Ik hoef geen positie in deze regering, het parl…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, politie onderzoekt zaak..
- RBTP pakt daders op na roof en mishandeling van taxichauffe…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp..
- Michael Babb, oud-trainer en mentor van ‘Bigi Boy’, overled…..
- Structuren BEP geven groen licht voor deelname aan nieuwe …..
- BEP krijgt mandaat voor deelname aan coalitie..