Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — Het wordt vechten tegen de klok voor de Democratische Unie Suriname (DUS). Bij het indienen van de kandidatenlijsten voor De Nationale Assemblee, districts- en ressortraad hield het Centraal Hoofdstembureau de vertegenwoordigers voor dat haar stukken niet compleet zijn.ADVERTISEMENT
De politieke partij moet vóór drie uur dinsdagmiddag de ontbrekende stukken inleveren anders kan zij op 25 mei niet meedoen aan de verkiezingen. Voor DUS lijkt het wel déjà vu, want bij de registratie van politieke organisaties in februari waren de stukken van de partij in eerste instantie ook niet volledig.
Op 22 februari bleek onder meer de volmacht, die zou worden ingediend, niet in overeenstemming met de statuten die zijn gebruikt bij de inschrijving van de partij bij het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB). De volgende dag kon DUS zich alsnog registreren, nadat de problemen met de volmacht en inconsistenties in het logo op verschillende documenten waren verholpen.
BEP
Intussen heeft ook oppositiepartij Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP) haar kandidatenlijsten ingediend. Dat werd gedaan door ondervoorzitter Edgar Dikan en Refaja Lindveld. Op 13 maart maakte Lindveld bekend dat ze uit de Jeugdraad Suriname stapt. Ze was voorzitter van de commissie Onderwijs en Gezondheid. Lindveld noemde toen de reden van haar uittreden niet, maar gaf de garantie dat ze zich zal blijven inzetten voor de jeugd. Op de kandidatenlijst van BEP bezet ze de vierde plek.
Edgar Dikan en Refaja Lindveld dienen de kandidatenlijst van de BEP in.
- Resultaten veiligheidsoperatie van gemengd team Regio Param…..
- Argument PVP over demotivatie kandidaten ‘zeer lastig’..
- APP ‘ready’ om verandering te brengen in politiek bestu…..
- ‘Suriname in slechts enkele jaren op een ontwikkelingspad t…..
- ‘Parijs’ (praat Nederlands met me) 10 jaar..
- Amerikaanse minister Rubio in gesprek met president..
- President Santokhi wijst tijdens bezoek aan moskee op succe…..
- VS beloven steun aan Guyana tegen bedreigingen uit Venezuel…..
- Politieke strijd en economische vooruitzichten: Wat heeft S…..
- Amerikaanse minister Rubio geland op Zanderij..
- De Kiesregeling onder vuur!..
- Minister Landvreugd mag niet met de verkiezingen bemoeien!..
- Paranen wensen uitstel inwerking treding nieuw BW vanwege o…..
- Studententoelage via Uni5Pay en bankoverschrijvingen..
- Leerlingen van AMS vragen minoWC om snel met oplossing te k…..
- Santokhi woont Iftar bij en benadrukt belang van gebed ..
- RIJK REKENEN..
- Wiskids Suriname komt met Wiskunde lesvideo’s voor leerjaar…..
- Tweede editie Shell Meta Skills-programma gestart..
- Overeenkomst Dalian V-project wordt herzien..
- Dijksteel: “Minister Ori moet feedback serieus nemen en ver…..