India verdedigde zaterdag de aankoop en wederverkoop van Russische olie. Minister van Buitenlandse Zaken Subrahmanyam Jaishankar vertelde critici botweg dat niemand je dwingt het te kopen.
De Amerikaanse president Donald Trump benoemde Sergio Gor tot nieuwe ambassadeur in New Delhi, waarmee hij de strengere handelshouding van Washington ten opzichte van India benadrukte.
“Het is grappig dat mensen die voor een pro-business Amerikaanse regering werken, anderen ervan beschuldigen zaken te doen… Als je een probleem hebt met het kopen van olie of geraffineerde producten uit India, koop het dan niet. Niemand dwingt je om het te kopen. Europa koopt, Amerika koopt, dus als je het niet leuk vindt, koop het dan niet”, zei de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar, tijdens een bijeenkomst in New Delhi.
De bilaterale handel tussen India en Rusland bereikte vorig jaar een recordbedrag van $ 68,7 miljard, waarbij India in dezelfde periode ongeveer 88 miljoen ton Russische olie importeerde.
Trump kondigde Sergio Gor aan als de nieuwe ambassadeur in India en speciaal gezant voor Zuid- en Centraal-Aziatische Zaken.
“Voor de meest bevolkte regio ter wereld is het belangrijk dat ik iemand heb die ik volledig kan vertrouwen om mijn agenda uit te voeren en ons te helpen Amerika weer groot te maken. Sergio zal een ongelooflijke ambassadeur zijn”, zei Trump.
De benoeming komt terwijl India nog steeds verwikkeld is in een tariefconflict met Washington, dat een invoerrecht van 50% op Indiase exporten heeft opgelegd in een poging om “Rusland ervan te weerhouden” de oorlog in Oekraïne voort te zetten.
- Minister Huur start oriëntatie met Directie Duurzame Ontwik…..
- Diplomaten die terug worden geroepen zullen worden ingezet..
- ‘Moeder Suriname’ bekroond met Kristallen Film na 10.000 bi…..
- OAS wijst beschuldigingen van corruptie en machtmisbruik Ra…..
- President Geerlings-Simons bespreekt bilaterale samenwerkin…..
- Nuravni Sallons onderscheiden bij TOYP Suriname 2025..
- Nieuwe Staatsraad-leden beëdigd..
- OAS noemt beschuldigingen tegen Ramdin ongegrond en misleid…..
- Sergio Gentle: “Pg Paragsingh gaf onbevoegd bevel tot mijn …..
- SSB lanceert digitale Import-Export Gids voor ondernemers..
- Guyana heeft laagste recidivecijfers ten opzichte van Surin…..
- Gerenoveerde kamers van Huize Ashiana nu bewoond door 76 ou…..
- Bronto Somohardjo nog niet opgeroepen voor verhoor in CLAD-…..
- SURGE-programma stimuleert duurzame groei bij Surinaamse be…..
- Komproe veroordeeld tot veertien jaar voor beroving, verkra…..
- Rechter volgt eis OM: 14 jaar celstraf voor geweldsexplosie…..
- DNA wil begroting 2025 binnen twee weken afronden..
- Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD 285 miljoen…..
- Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende wee…..
- Vijftien leden Staatsraad beëdigd; VHP tekent protest aan..
- Korpschef Bryan Isaacs ontlast uit functie..