India heeft met succes een in eigen land ontwikkelde ballistische raket met een middellange afstand getest, die een kernkop kan dragen tot diep in het grondgebied van zijn geopolitieke rivaal China, net nu premier Narendra Modi zich voorbereidt op zijn eerste bezoek aan China in jaren.
De Agni-5 werd gelanceerd in de oostelijke Indiase staat Odisha en “valideerde alle operationele en technische parameters”, aldus het ministerie van Defensie woensdag in een verklaring.
Volgens het Center for Strategic and International Studies Missile Defense Project heeft de raket een bereik van meer dan 5.000 kilometer. Daarmee vallen Indiase rivalen zoals China en Pakistan ruim binnen het bereik van het wapen.
India en China hebben een kille relatie na dodelijke botsingen aan hun gedeelde grens in de Himalaya in 2020, die de twee verder uit elkaar dreven dan ooit tevoren in decennia. India is bezig met een inhaalslag nu het Volksbevrijdingsleger zijn arsenaal uitbreidt en de spanningen langs hun betwiste grens blijven oplopen.
Een rapport in juni van het Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI) schat dat China nu ongeveer 600 kernkoppen heeft, terwijl India er 180 heeft.
De Agni-5-test volgt kort op een bezoek aan New Delhi door de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi, een reis die de weg vrijmaakte voor Modi’s eigen bezoek eind augustus aan China voor een top van de Shanghai Cooperation Organization (SCO), een veiligheidsorganisatie waartoe ook Rusland en Pakistan behoren.
- Trofeejagers doden jonge leeuw Blondie in Zimbabwe: “Ze lok…..
- India handhaaft Russische olie-import ondanks dreigementen …..
- Open dag FHR: ‘De echte uitdaging begint nu pas’..
- Simone Badal pleit voor Caribisch kankeronderzoek..
- Jess Glynne boos op het Witte Huis om misbruik van lied..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..
- IDB wijst op contractbreuk Suriname bij uitvoering vonnis V…..
- Dagblad Suriname, maandag 4 augustus 2025..
- Essed: helft ministersteam lijkt geschikt..
- Populistische liefdadigheid bij gebrek aan armoedebeleid..
- Cultuur, regen en ritme kleuren festivalweekend in Nickerie..
- Geef slachtoffers een stem in de rechtszaal..
- Driedaags Festival De Guianas gehouden in Nickerie..
- Militairen en leden KPS sluiten meertalige taaltraining suc…..
- Vooruitgang in samenwerking tussen Caribisch gebied en Afri…..
- GERHARDINA PAULINA WOLFF (100) Paramaribo 28-7-2025..
- ‘NPS fractiefonds lost niets op’..
- Geld en cocaïne gestolen bij politie..
- Grassalco wil export uitbreiden binnen de Caribische regio..