India heeft edelstenen teruggekregen die volgens het land deel uitmaken van het “onvervreemdbare religieuze en culturele erfgoed van India en de wereldwijde boeddhistische gemeenschap”.
De verkoop van die stenen door veilinghuis Sotheby’s in Hongkong kon worden tegengehouden. Dat zegt de Indiase premier Narendra Modi. Het gaat om Piprahwa-stenen, oorspronkelijk uit het gelijknamige dorp afkomstig, de vermoedelijke geboorteplaats van Boeddha.
De geschiedenis van de stenen gaat terug tot de derde eeuw voor Christus. In 1898 werden ze ontdekt in het noorden van India, toen het land nog deel uitmaakte van het Verenigd Koninkrijk als kolonie.
De stenen hebben een belangrijke spirituele waarde voor de boeddhistische gemeenschap, maar India hecht ook veel belang aan de stenen als archeologische ontdekking in zijn geschiedenis.
“Toen ze eerder dit jaar op een internationale veiling verschenen, hebben we ons ingespannen om ervoor te zorgen dat ze terugkwamen”, schrijft Modi op X.
A joyous day for our cultural heritage! It would make every Indian proud that the sacred Piprahwa relics of Bhagwan Buddha have come home after 127 long years. These sacred relics highlight India’s close association with Bhagwan Buddha and his noble teachings. It also… pic.twitter.com/RP8puMszbW— Narendra Modi (@narendramodi) July 30, 2025
Het Indiase ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de stenen binnenkort aan het publiek zullen worden getoond. “Dit is een van de belangrijkste voorbeelden van de repatriëring van ons verloren erfgoed”, zei minister van Cultuur Gajendra Singh Shekhawat.
India eist van het veilinghuis excuses en een complete openbaarmaking van de herkomstdocumenten van de historische voorwerpen. Sotheby’s zegt dat het “verheugd is om de terugkeer van de Piprahwa-stenen te hebben vergemakkelijkt”.
- Lijk gevonden in kanaal langs Veronicaweg, identiteit nog o…..
- Boot zinkt op Surinamerivier, zoektocht naar vermiste boots…..
- Vijf aanhoudingen na verduistering graafmachine van LVV..
- Symbolische start, echte beleidslijn blijft uit..
- Lichaam aangespoeld in kanaal aan Veronicaweg..
- Korpsleiding overweegt juridische stappen tegen Van Dijk-Si…..
- Vrijspraak voor M.P., 24 maanden cel voor L.J. na beroving ….
- Regering verkent schuldenverlichting, maar details ontbreke…..
- Mary Borsato sluit bruidswinkel na 47 jaar en gaat met pens…..
- Help, de president is weg – en ik hoor mezelf denken!..
- Miley Cyrus onthult concertfilm van ‘Spotify Billions Clu…..
- RO-minister tegen dr- en rr-leden Commewijne: ‘Blijf zichtb…..
- Nationale Milieu Autoriteit viert eerste jubileum met focus…..
- Suriname vraagt om iets nieuws.
- Opmerkelijk – Google moet Argentijn die naakt werd gefotogr…..
- Verdedigingsplannen halen uit internationale berichten: 380…..
- Rassenhaat..
- Wan Okasi: Regering Simons moet met daden komen voor mensen…..
- Radjie Rijstindustrie verliest rechtszaak over Stalweide..
- Yusuf: “Als je werkt en je je inzet voor wat je wilt, je he…..
- Vitale bruggen in Kabalebo zijn hersteld..