Een viertal organisaties organiseert deze week een dans- en spoken word workshop voor kinderen en jongeren met een fysieke en/of verstandelijke beperking in Suriname. De activiteit is op maandag 17 februari van start gegaan en duurt tot en met vrijdag 21 februari. De Ilonka Elmont Foundation, Introdans, Fonds Kind & Handicap en Bureau Speciaal Onderwijs spreken van een bijzondere projectweek.
Tijdens Dancing Words – Spoken Dance krijgen 50 kinderen en jongeren de kans om zich via dans en spoken word creatief te uiten. Dit project brengt Nederlandse en Surinaamse artiesten en dansmakers samen om een inspirerende interculturele uitwisseling te realiseren.
Dans en spoken word zijn krachtige middelen om expressie en verbinding te stimuleren. Gedurende de week werken leerlingen van de Mytylschool Suriname, de Jule Fernandes School en SO Lamtoro intensief samen met Nederlandse en Surinaamse artiesten. Ze leren hun lichaam en taal te gebruiken om hun eigen verhalen te vertellen en inspiratie te halen uit hun eigen belevingswereld.
De Nederlandse choreografen Adriaan Luteijn en Chantal de Vries van Introdans delen hun expertise in inclusief dansonderwijs, terwijl spoken word-artiest Georgios Lazakis en breakdancer/filmmaker Divano Rommers creatieve input leveren op het gebied van taal en beweging. Aan Surinaamse zijde brengen spoken word-artiest Koloku, breakdancer Fally van Gennip en percussionist Elijiah Cairo hun unieke perspectieven in.
Introdans heeft meer dan 25 jaar ervaring in inclusief dansonderwijs en coacht een nieuwe generatie dansdocenten en kunstenaars in het werken met diverse doelgroepen. De Ilonka Elmont Foundation, met haar expertise in sport en beweging, benut deze kennis om inclusieve culturele programma’s in Suriname verder te ontwikkelen. Fonds Kind & Handicap en Bureau Speciaal Onderwijs ondersteunen dit initiatief met hun inzet voor kinderen en jongeren met een beperking.
Tijdens de projectweek volgen de leerlingen workshops van de betrokken artiesten en dansdocenten. De week wordt feestelijk afgesloten met presentaties op 19 en 21 februari, waarin de deelnemers hun nieuw verworven vaardigheden tonen aan klasgenoten, docenten en genodigden. Met Dancing Words – Spoken Dance willen de initiatiefnemers niet alleen de deelnemers inspireren, maar ook bijdragen aan duurzame en inclusieve cultuurparticipatie in Suriname.
- Cubaanse migranten in Suriname: Goed georganiseerd en onder…..
- Roofoverval na opzettelijke aanrijding nabij Coropinabrug..
- Bronto Somohardjo dient strafklacht in bij pg over Blauwe M…..
- Man in politiecel wegens illegaal wapenbezit..
- Victorie verslaat koploper Sudhar in thriller..
- Vrouw met schotwond afgezet bij SEH..
- Adhin vrijgesproken..
- SEOB pleit voor vervolgprogramma IMF..
- Minister Kuldipsingh grotendeels tevreden over prestaties..
- Man opgepakt in Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbezit..
- USD 700 miljoen in de wacht voor Surinaamse economie, volge…..
- ‘Between the Lines’ hoopt op partner voor organisatie Sophi…..
- Gewapende overval op woning en tandartspraktijk..
- Producten uit India zijn niet vreemd voor Suriname..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Goodi…..
- Pocketboek belicht verworvenheden regering..
- Pg bespreekt actuele situatie in ressort Kabalebo..
- Adhin enorm blij en dankbaar dat OM teruggefloten is door h…..
- Brunswijk uit kritiek op controle kiezerslijsten binnenland..
- Daders nemen buit van SRD 80.000 en US$ 4500 mee..
- Vicepresident uit kritiek op gang van zaken rond controle k…..