Een viertal organisaties organiseert deze week een dans- en spoken word workshop voor kinderen en jongeren met een fysieke en/of verstandelijke beperking in Suriname. De activiteit is op maandag 17 februari van start gegaan en duurt tot en met vrijdag 21 februari. De Ilonka Elmont Foundation, Introdans, Fonds Kind & Handicap en Bureau Speciaal Onderwijs spreken van een bijzondere projectweek.
Tijdens Dancing Words – Spoken Dance krijgen 50 kinderen en jongeren de kans om zich via dans en spoken word creatief te uiten. Dit project brengt Nederlandse en Surinaamse artiesten en dansmakers samen om een inspirerende interculturele uitwisseling te realiseren.
Dans en spoken word zijn krachtige middelen om expressie en verbinding te stimuleren. Gedurende de week werken leerlingen van de Mytylschool Suriname, de Jule Fernandes School en SO Lamtoro intensief samen met Nederlandse en Surinaamse artiesten. Ze leren hun lichaam en taal te gebruiken om hun eigen verhalen te vertellen en inspiratie te halen uit hun eigen belevingswereld.
De Nederlandse choreografen Adriaan Luteijn en Chantal de Vries van Introdans delen hun expertise in inclusief dansonderwijs, terwijl spoken word-artiest Georgios Lazakis en breakdancer/filmmaker Divano Rommers creatieve input leveren op het gebied van taal en beweging. Aan Surinaamse zijde brengen spoken word-artiest Koloku, breakdancer Fally van Gennip en percussionist Elijiah Cairo hun unieke perspectieven in.
Introdans heeft meer dan 25 jaar ervaring in inclusief dansonderwijs en coacht een nieuwe generatie dansdocenten en kunstenaars in het werken met diverse doelgroepen. De Ilonka Elmont Foundation, met haar expertise in sport en beweging, benut deze kennis om inclusieve culturele programma’s in Suriname verder te ontwikkelen. Fonds Kind & Handicap en Bureau Speciaal Onderwijs ondersteunen dit initiatief met hun inzet voor kinderen en jongeren met een beperking.
Tijdens de projectweek volgen de leerlingen workshops van de betrokken artiesten en dansdocenten. De week wordt feestelijk afgesloten met presentaties op 19 en 21 februari, waarin de deelnemers hun nieuw verworven vaardigheden tonen aan klasgenoten, docenten en genodigden. Met Dancing Words – Spoken Dance willen de initiatiefnemers niet alleen de deelnemers inspireren, maar ook bijdragen aan duurzame en inclusieve cultuurparticipatie in Suriname.
- Politie verricht 614 aanhoudingen afgelopen maand..
- Drastische verhoging stroomtarieven per januari zorgt voor …..
- Cultureel aspect ook rode draad tijdens IBC-conferentie..
- LOAD SHEDDING IN VERSCHILLENDE BUURTEN?..
- Nieuw bij de verkiezingen: stemhokken van pvc en de stembus…..
- Politiekapel KPS vervolgt muzieklessen aan kinderen in kans…..
- VSB zal dialoog met Afreximbank voortzetten..
- Vertrekkende Indonesische ambassadeur blikt tevreden terug..
- 614 aanhoudingen verricht in januari 2025..
- Ashiana: Veel misverstanden en speculaties doen de ronde..
- Transparante regelgeving essentieel voor duurzame energie-i…..
- LatinFinance roept Suriname uit tot ‘Sovereign Restructurin…..
- Het falen van Volksgezondheid (2)..
- Verworvenheden (2B)..
- Maya Parbhoe: grootse plannen, grote vragen..
- Surinaamse militairen en politieagenten getraind in Franse …..
- Suriname op weg naar WHO certificering malaria..
- Korps Politie Suriname: 614 aanhoudingen verricht in januar…..
- ‘Vrij spel’ Peps..
- Trump pakt Biden toegang tot gevoelige informatie af..
- 10 jaar Wi! Uma fu Sranan: ‘Met vastberadenheid en visie be…..