In zijn inaugurele toespraak tot de OAS riep de gekozen secretaris-generaal Albert Ramdin op tot eenheid en gezamenlijke aanpak van de problemen.
De gekozen secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), minister Albert Ramdin, heeft in zijn speech maandag benadrukt dat er een grotere regionale eenheid moet zijn. Hij drong aan op dialoog, duurzame ontwikkeling en actie voor aanpak klimaatsverandering. Vooral Caribische landen worden blootgesteld aan steeds erger wordende natuurrampen. In een vier uren durende bijzondere vergadering van de OAS kreeg Ramdin van alle lidlanden lof toegezwaaid. Minister Stanley Raghoebarsing die de vergadering bijwoonde feliciteerde hem namens Suriname. President Chan Santokhi zegt in zijn felicitatieboodschap dat het een grote eer voor Suriname en de Caricom is dat Ramdin door een aanzienlijke meerderheid van de lidlanden is
ondersteund. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft in een felicitatieboodschap aangegeven ernaar uit te kijken om samen te werken met de nieuwgekozen secretaris-generaal. “De kernmissie van de OAS, namelijk het verdedigen van de democratie, het bevorderen en beschermen van de mensenrechten, en het bevorderen van de veiligheid en economische welvaart op ons halfrond, moet hoog gehouden worden.”De VS is van mening dat een stabiel, veilig en welvarend halfrond van cruciaal belang is voor het bevorderen van de prioriteiten van de Trump-regering om Amerika veiliger, sterker en welvarender te maken. “We zijn toegewijd aan het versterken van allianties met democratische partners om gedeelde regionale uitdagingen het hoofd te bieden, met name illegale migratie, transnationale misdaad en de corrupte autoritaire regimes in Cuba, Venezuela en Nicaragua. Deze bedreigingen brengen zowel onze nationale veiligheidsbelangen als onze economische stabiliteit in gevaar. Met het oog hierop zullen wij pleiten voor institutionele hervormingen om de efficiëntie en effectiviteit van de OAS te vergroten, waardoor haar blijvende rol als het belangrijkste multilaterale forum van onze regio wordt gewaarborgd”, zegt State Departement. Ramdin riep in zijn inaugurele speech op om “de handen ineen te slaan en onze capaciteiten te mobiliseren. Ik hoop dat u met mij op hetzelfde pad zit, om de zaken vooruit te helpen en niet achteruit, verenigd en niet verdeeld”. Ramdin zei dat hij zijn best zal doen om de samenwerking tussen de Amerikaanse subregio’s te verdiepen en benadrukte dat de klimaatcrisis op de juiste manier moet worden aangepakt. Hij beloofde zich in te zullen zetten voor alle lidlanden van de OAS. Sinds de instelling van de OAS in 1948 is het de eerste keer dat een Caribisch land de hoogste leiding zal hebben van de OAS. De Caricom staat eensgezind achter Ramdin, die de steun heeft van het overgrote deel van de OAS landen. De diplomaat merkte op dat hij ook een goed gesprek had met zijn tegenkandidaat uit Paraguay, minister van Buitenlandse Zaken, Rubén Ramírez Lezcano. Hij trok zich terug toen bleek dat hij niet gekozen zou worden. Ramdin merkte tijdens zijn toespraak op dat zij eensgezind samen zullen werken. Hij oogstte hiermee applaus van de OAS.
- KPS moet vaste communicatiestrategie volgen bij instroompro…..
- Volksgezondheid op Wereld Obesitas Dag: 50 procent Surinaam…..
- Actie NVB-medewerkers treft schoolkinderen en leerkrachten:…..
- Ramsukul: ‘VHP heeft vanaf 2020 gewerkt aan grondenrechtenv…..
- Gummels: ‘Mijn politieke overstap hoeft niet de reden van o…..
- Bewolking, wat regen en ook zonneschijn..
- SAO traint personeel Telesur en Diakonessenhuis in printpla…..
- Quick Response Team houdt verdachte e-biker aan..
- Trump stopt tijdelijk alle militaire hulp aan Oekraïne..
- Lilawatie Sadhoe – Soebdhan (80) Vijfderijweg# 128 1-…..
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..
- Trump dreigt zijn geduld te verliezen..
- The Future of Leadership & Business with AI 2025: Kans …..
- Bromfiets dief in verzekering gesteld..
- Chinese fabrikanten bereiden zich voor op nieuwe tariefverh…..
- Canadese consumenten kiezen voor lokale merken uit protest …..
- Column: Oranje in de VHP..
- Zeewater dringt opnieuw binnen na dambreuk Weg naar Zee: Es…..
- Hoefdraad mag bij verstek laatste woord voeren in strafzaak…..
- Minister Raghoebarsing: “Ik ga voor niemand de gevangenis i…..
- Venezuela beschuldigt Guyana van provocatie na maritiem inc…..