door Valerie Fris
PARAMARIBO — Raadsvrouw Chandra Algoe heeft, mede namens haar collega Derrick Veira, gepleit voor vrijspraak van de voorganger C.L. Hun cliënt wordt ervan verdacht in juni vorig jaar een jonge vrouw, die bij hem voor gebed kwam, te hebben verkracht in haar appartement. Algoe motiveerde haar verzoek door aan te geven dat het om een één tegen één-verklaring gaat aangezien er volgens haar geen andere bewijzen zijn.
De vrouw had tijdens een eerdere zitting aan de rechter verteld dat zij problemen aan haar baarmoeder had en dat zij daarom hulp zocht in de vorm van gebed. Toen ze online de gebedsdiensten zag van voorganger C.L. maakte ze contact met hem voor een gebedssessie.
“Na de seks heeft de vrouw zich opgefrist en hem drinken aangeboden. Want dat doen we wanneer iemand ons heeft verkracht noh?”
Algoe merkt op dat er geen medische verklaring is van de vrouw over de problemen aan haar baarmoeder. “Zij heeft dat gewoon verzonnen om hem naar haar adres te lokken. De vrouw had ook gedacht dat zij financieel voordeel zou kunnen halen, maar toen ze dat niet kreeg heette het plotseling verkrachting”, verwoordde Algoe namens haar cliënt.
Incorrecte verklaringen
Het vermeende slachtoffer had eerder aan kantonrechter Maureen Dayala verteld dat zij moeite had met het betalen van de huur van het appartement en dat ze dit ook had gedeeld met de voorganger. Ze vroeg hem ook te bidden voor haar financiële situatie aangezien ze een student is. “Wie betaalde de huur voor haar? Niemand gaat in een huurwoning zitten en hopen dat een profeet langskomt om de huur te betalen”, wierp Algoe scherp op.
Verder vond ze de verklaringen van de vrouw niet kloppen. Ze zou bij de politie hebben aangegeven dat zij haar kleding zelf heeft uitgetrokken. Algoe begrijpt niet dat de jonge vrouw zich dat wel kon herinneren, terwijl zij tijdens de zitting had gezegd dat zij was bedwelmd door de zalfolie die de voorganger op haar buik had gesmeerd. “Na de seks heeft de vrouw zich opgefrist en hem drinken aangeboden. Want dat doen we wanneer iemand ons heeft verkracht noh? We bieden hen drinken aan”, zei de advocate bits. Ook het geestelijke overwicht van de voorganger op het vermeende slachtoffer, zoals ze had aangegeven, betwist Algoe.
Onbetrouwbaar
Los van de verklaringen van de vrouw had de advocaat geen goed woord over voor de apostel die ook voorganger is van de vrouw en als getuige was gehoord. “De man is onbetrouwbaar en is gewoon jaloers op het feit dat hij maar één kerk heeft, terwijl mijn cliënt er meerdere heeft.”
De apostel had aan de kantonrechter vertelt dat hij van de voorganger van C.L. had vernomen dat die eerder in de tucht was geplaatst om soortgelijke feiten. De voorganger, die ook werd opgeroepen als getuige, heeft dat stellig ontkend.
Het politiebureau Munder, waar de aangifte werd opgenomen, heeft volgens Algoe ook veel fouten gemaakt. Er zouden volgens haar ’s zijn gehaald uit de telefoon van de voorganger zonder zijn toestemming, waarna die is afgestaan aan zijn echtgenote.
Zalfolie en bijzondere krachten
Verder heeft, aldus Algoe, een politieambtenaar die de zalfolie moest brengen deze vier dagen bij haar thuis gehouden, voordat zij deze naar het lab bracht wat tot gevolg had dat de substantie niet meer kon worden onderzocht omdat ‘de keten van bewaking’ was verbroken.
De raadsvrouw meent dat er nog minder is komen vast te staan dat C.L. bijzondere krachten had “want anders hadden we dat ook geweten”. Ze benadrukte nogmaals dat de vrouw de goede reputatie van de voorganger heeft geschaad en de aangifte uit persoonlijk gewin heeft gedaan. “Mijn cliënt heeft als man van God niet gelogen dat hij seks heeft gehad met haar, alleen is dat in afstemming gebeurd”.
Kantonrechter Maureen Dayala zei tijd nodig te hebben om de zaken goed op een rij te zetten. Op 23 juli zal het Openbaar Ministerie, vertegenwoordigd door Mirella van Dijk, die eerder vier jaar gevangenisstraf had geëist, aan het woord komen.
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..
- Kanhai: “Santokhi moet strafrechtelijk vervolgd worden”..
- Kersten stapt in havenproject Comport met 50% aandeel..
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning..
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing..
- Ursila Antoinette Stena-Maarbach..
- Economische gijzeling..
- NDP-assembleelid Jones: “Wij sluiten niemand uit”..
- Acht jaar cel en SRD 50.000 boete geeïst voor cokemokkel vi…..