Een illegale vogeltransport is dinsdag op de controlepost Burnside onderschept. De politie trof in een voertuig dat vanuit Nickerie richting Paramaribo reed acht gekooide “Steelducks” (Anas Bahamensis) aan. Drie mannen zijn aangehouden, maar mochten na betaling van een forse boete weer vertrekken.
Aanhoudingen en verklaringen
De 36-jarige bestuurder S.R. werd direct gearresteerd voor overtreding van de Jachtwet, omdat voor de Steelduck in de periode juni tot en met september een gesloten seizoen geldt. Bij verhoor verklaarde hij dat de vogels afkomstig waren van B.D. (66), alias “Pee”, die hem opdracht had gegeven de dieren naar Paramaribo te brengen. Korte tijd later meldden B.D. en S.A. (29) zich zelf bij de politie en bevestigden dat de vogels afkomstig waren van S.A. Ook zij werden in de boeien geslagen.
Afdoening en overdracht vogels
Na overleg met het Openbaar Ministerie werden alle drie verdachten in verzekering gesteld. Uiteindelijk kregen zij de kans de zaak buiten proces af te handelen. Na betaling van een stevige geldboete mochten zij heengaan. De in beslag genomen vogels zijn overgedragen aan de Dienst Lands Bosbeheer (LBB) voor verdere afhandeling.
Politie waarschuwt
De politie benadrukt opnieuw dat de jachtregels en de vastgestelde periodes moeten worden nageleefd. “Alleen door ons aan deze regels te houden, kunnen wij onze natuur en de diersoorten duurzaam beschermen.”
- Opofferingsverhaal van oorlogsslavinnen uit Japan komt eind….
- Onderzoek naar verdwenen middelen kent strafrechelijk- als …..
- Dirk Currie stelt onderwijsinvesteringen centraal in minist…..
- Bouw gestart aan mega-gaspijpleiding Nigeria-Marokko.
- Nederlandse ambassadeur ontmoet president Simons.
- Israëlische rabbijn roept op tot totale uithongering van Ga….
- ‘Joods lijden’ is een wereldgebeurtenis, omdat ‘één Joods l….
- Nederlandse ambassadeur Oostelbos bij president Geerlings-S…..
- Suriname in crisis: armoede is geen keuze, maar een gevolg …..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over ernstige verk…..
- Video -Brandweer redt inwoners tijdens overstromingen in Zu….
- Video -Modderstroom treft Himalayadorp: minstens vier doden….
- Video -Maleisische koning brengt historisch staatsbezoek aa….
- Dirk Currie beëdigd als minister van Onderwijs, Wetenschap …..
- Panka : ‘Wij voelen ons vereerd’..
- Justitie roept hulp samenleving in bij opsporing voortvluch….
- Directeur DNV ontheven vanwege strategische positie..
- Tsang wil duidelijkheid rond gunning Van ‘t Hogerhuysstraa…..
- Surinaamse ambassade brengt Caricom en Centraal-Amerika sam…..
- ‘Het ligt niet per se aan de leerlingen maar aan het onderw…..
- Man bijt slang terug na beten – Slang overleden, man in her….