Een illegale vogeltransport is dinsdag op de controlepost Burnside onderschept. De politie trof in een voertuig dat vanuit Nickerie richting Paramaribo reed acht gekooide “Steelducks” (Anas Bahamensis) aan. Drie mannen zijn aangehouden, maar mochten na betaling van een forse boete weer vertrekken.
Aanhoudingen en verklaringen
De 36-jarige bestuurder S.R. werd direct gearresteerd voor overtreding van de Jachtwet, omdat voor de Steelduck in de periode juni tot en met september een gesloten seizoen geldt. Bij verhoor verklaarde hij dat de vogels afkomstig waren van B.D. (66), alias “Pee”, die hem opdracht had gegeven de dieren naar Paramaribo te brengen. Korte tijd later meldden B.D. en S.A. (29) zich zelf bij de politie en bevestigden dat de vogels afkomstig waren van S.A. Ook zij werden in de boeien geslagen.
Afdoening en overdracht vogels
Na overleg met het Openbaar Ministerie werden alle drie verdachten in verzekering gesteld. Uiteindelijk kregen zij de kans de zaak buiten proces af te handelen. Na betaling van een stevige geldboete mochten zij heengaan. De in beslag genomen vogels zijn overgedragen aan de Dienst Lands Bosbeheer (LBB) voor verdere afhandeling.
Politie waarschuwt
De politie benadrukt opnieuw dat de jachtregels en de vastgestelde periodes moeten worden nageleefd. “Alleen door ons aan deze regels te houden, kunnen wij onze natuur en de diersoorten duurzaam beschermen.”
- SCENARIO’S..
- President Simons: “We rijden op levensgevaarlijke wegen…..
- Piloten in strafzaak drugsvliegtuig: ‘We zijn onschuldig…..
- Ministerie van EZ houdt geslaagde ondernemerschap training ….
- Palestina schrijft geschiedenis met Miss Universe-debuut.
- PARLEMENTAIRE DEBATTEN VAN INHOUDELIJK NAAR AANVALLEND..
- WIJNERMAN(NEN)..
- Zevenentwintig..
- Verzoening tussen nazaten van Afrikanen en inheemsen: een n…..
- Kiwanis Club beloont uitblinkers Fatimaschool met Award of ….
- Schaak aspiranten toernooi in Denksportcentrum.
- Crisisteam doneert groenten aan tehuizen: “Het gaat om dele….
- ‘Kow Gwe’ laat Theaterfestival De Parade lachen, slikken en…..
- President: binnen drie maanden besluit over toekomst SLM..
- Grootschalige schoonmaakactie in centrum Paramaribo.
- Ameera Hashwi schrijft geschiedenis in Wayne County.
- ‘Leerling versus meester’ in basketbalfinale SCVU-Koi Carpe…..
- KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN..
- Param4ryow terug als Yopii..
- Decentralisatie, economische diversificatie en belastinginn….
- 9 bromfietsen en 1 motor in beslag genomen tijdens controle….