Een illegale vogeltransport is dinsdag op de controlepost Burnside onderschept. De politie trof in een voertuig dat vanuit Nickerie richting Paramaribo reed acht gekooide “Steelducks” (Anas Bahamensis) aan. Drie mannen zijn aangehouden, maar mochten na betaling van een forse boete weer vertrekken.
Aanhoudingen en verklaringen
De 36-jarige bestuurder S.R. werd direct gearresteerd voor overtreding van de Jachtwet, omdat voor de Steelduck in de periode juni tot en met september een gesloten seizoen geldt. Bij verhoor verklaarde hij dat de vogels afkomstig waren van B.D. (66), alias “Pee”, die hem opdracht had gegeven de dieren naar Paramaribo te brengen. Korte tijd later meldden B.D. en S.A. (29) zich zelf bij de politie en bevestigden dat de vogels afkomstig waren van S.A. Ook zij werden in de boeien geslagen.
Afdoening en overdracht vogels
Na overleg met het Openbaar Ministerie werden alle drie verdachten in verzekering gesteld. Uiteindelijk kregen zij de kans de zaak buiten proces af te handelen. Na betaling van een stevige geldboete mochten zij heengaan. De in beslag genomen vogels zijn overgedragen aan de Dienst Lands Bosbeheer (LBB) voor verdere afhandeling.
Politie waarschuwt
De politie benadrukt opnieuw dat de jachtregels en de vastgestelde periodes moeten worden nageleefd. “Alleen door ons aan deze regels te houden, kunnen wij onze natuur en de diersoorten duurzaam beschermen.”
- De Qibya-massamoord: een vergeten tragedie.
- Horlogemerk Swatch haalt reclame weg na beschuldiging van r….
- WIST U DIT:.
- Een Amerikaanse man die rookt, heeft 21 keer meer kans om a….
- President Simons: ‘Landbouw moet versneld ontwikkeld worden…..
- Ed Hogenboom: ‘Tsang schetst onjuist beeld over project Wat…..
- Meer aandacht en opleiding nodig voor zorg aan mensen met e…..
- President Simons: ‘Een moment van onoplettendheid kan fataa…..
- Dagblad Suriname, dinsdag 19 augustus 2025.
- Suriname benadrukt strategisch partnerschap in het “9th Chi…..
- Suriname gastheer jaarlijkse conferentie Caribbean Shipping…..
- Minister Landveld onderzoekt oplossingen voor verkeersdrukt…..
- Gold Grams stuit op weerstand, maar zoektocht naar evenwich…..
- BBS onmisbaar voor veiligheid in Suriname..
- FALEND SOCIAAL BELEID..
- Ferdinand Max Maartens (76) Almere 11-8-2025..
- SLM-dossier: verdachten tussen vermoedens van schuld en tra…..
- Bezorgde bewoners Pikin Saron klagen over vervuiling: ‘Chin…..
- ‘Ontheffing korpschef zonder advies pg was ondermijning…..
- President Simons waarschuwt ministers: geen plaats voor cor…..
- Minister Pokie belooft aanpak Ashiana en bureaucratie bij S…..