De recherche van Regio West onderzoekt een zaak van illegale visserij en overtreding van de Vreemdelingenwet, waarbij twee kapiteins en zes bemanningsleden zijn aangehouden. De verdachten, allen van Guyanese afkomst, werden op woensdag 12 februari 2025 door de Kustwacht onderschept voor de kust van Coronie, ter hoogte van de Potosibank.
De aangehouden kapiteins, L.P. (48) en N.H. (38), voeren met hun respectieve bemanningen op vissersvaartuigen met verlopen vergunningen, die bovendien op naam van derden stonden. De Kustwacht droeg de in beslag genomen boten, buitenboordmotoren, brandstof, visnetten en een hoeveelheid vis over aan de politie.
Tijdens het onderzoek zijn de zes Guyanese bemanningsleden het land uitgezet. De beide kapiteins werden, na overleg met het Openbaar Ministerie (OM), in verzekering gesteld.
Op zondag 16 februari 2025 werd vergunninghouder L.S. (59) in Nickerie aangehouden. Een dag later, op 17 februari, werd ook de vrouwelijke verdachte M.D. (53) in Nickerie gearresteerd. Beide vergunninghouders werden eveneens in verzekering gesteld.
Vandaag werd de zaak na overleg met het OM buiten proces afgehandeld. Na betaling van een forse boete werden de vergunninghouders heengezonden en zijn de kapiteins het land uitgezet. De in beslag genomen vis werd, in afstemming met het OM, verkocht.
- Herbezinning Staatsolie..
- Suriname Herald ontvangt verificatiebadge van Facebook..
- IMPACT TRUMPS BELEID OP EUROPESE COCAÏNEHANDEL..
- TOENAME VERKEERSSLACHTOFFERS..
- Twee jaar na 17 februari: een land in protest, een regering…..
- Goud wint terrein door zwakkere dollar..
- Groene Ontwikkelingsstrategie focust op duurzaamheid en toe…..
- Astrid vernielt woning broer en dreigt deze in brand te ste…..
- De politiek en de NPS..
- IMF-missieleider Guscina: ‘Don’t let politicians divide you…..
- Verdachte beschieting na achtervolging ingerekend..
- 24-jarige jongeman loopt schotverwonding op..
- Abop viert verjaardag met terugkeer van Alice Amafo..
- ROS realiseert projecten met steun van het bedrijfsleven..
- AANGIFTE OF VERZOEK..
- Angelo Hyslop schiet basketballers CLD met vrije worpen naa…..
- Kans op ochtendbuien..
- Streven om BBP van Suriname op te trekken naar USD 50.000 t…..
- Verdachte schietpartij ingerekend door RBT..
- Stephen Vincent Delchot (53) Amsterdam 10-2-2024..
- Eerste openlijk homoseksuele imam ter wereld vermoord in Zu…..