De recherche van Regio West onderzoekt een zaak van illegale visserij en overtreding van de Vreemdelingenwet, waarbij twee kapiteins en zes bemanningsleden zijn aangehouden. De verdachten, allen van Guyanese afkomst, werden op woensdag 12 februari 2025 door de Kustwacht onderschept voor de kust van Coronie, ter hoogte van de Potosibank.
De aangehouden kapiteins, L.P. (48) en N.H. (38), voeren met hun respectieve bemanningen op vissersvaartuigen met verlopen vergunningen, die bovendien op naam van derden stonden. De Kustwacht droeg de in beslag genomen boten, buitenboordmotoren, brandstof, visnetten en een hoeveelheid vis over aan de politie.
Tijdens het onderzoek zijn de zes Guyanese bemanningsleden het land uitgezet. De beide kapiteins werden, na overleg met het Openbaar Ministerie (OM), in verzekering gesteld.
Op zondag 16 februari 2025 werd vergunninghouder L.S. (59) in Nickerie aangehouden. Een dag later, op 17 februari, werd ook de vrouwelijke verdachte M.D. (53) in Nickerie gearresteerd. Beide vergunninghouders werden eveneens in verzekering gesteld.
Vandaag werd de zaak na overleg met het OM buiten proces afgehandeld. Na betaling van een forse boete werden de vergunninghouders heengezonden en zijn de kapiteins het land uitgezet. De in beslag genomen vis werd, in afstemming met het OM, verkocht.
- Onduidelijkheid binnen SPA over lijsttrekkerschap..
- Telesur in transformatie naar NV..
- OPTSU: een nieuwe politieke partij voor Suriname..
- Leegstaande panden..
- President Santokhi in Barbados voor deelname aan Caricom-to…..
- Actiegroep OBS houdt prikactie, dient petitie in bij vicepr…..
- Inclusieve Dans en Spoken Word in Suriname..
- President neemt deel aan 48e CARICOM Heads of Government..
- Elf SAO-cursisten ronden lastraining succesvol af..
- Toneelstuk ‘Het waarom beantwoord’..
- BLTO vraagt president interventie voor betalen overuren..
- Presidentiële Werkgroep pakt klachten over grondaanvragen a…..
- Nieuwsvoorziening op ABC website weer optimaal..
- Voor visum-vrij reizen naar Europa moet Suriname illegalen …..
- Ambassadeur Van Lierop: ‘Het zou heel vreemd zijn als wij o…..
- Initiatiefnemers OPTSU hebben geen politieke ambitie..
- Honduras verlengt uitleveringsverdrag met VS..
- ‘Het waarom beantwoord’ in Theater Thalia..
- Plempie ontkent gewapende kettingroof, maar blijft aangehou…..
- ‘Platform Grondzaken’ ingesteld voor grondprobl…..
- ‘OPTSU optie om Suriname blijvend uit armoede te halen’..