Het Visserscollectief heeft vandaag tijdens een kennismakingsbezoek zijn zorgen over de visserijsector onder de aandacht gebracht van president Jennifer Simons. De delegatie, onder leiding van Willem Mohamedhoesein, sprak op het Kabinet van de President over urgente kwesties die volgens de organisatie dringend actie vereisen.
Belangrijkste onderwerpen tijdens het gesprek waren de bestrijding van illegale, ongemelde en ongereguleerde (IOO) visserij en de verbetering van de veiligheid op zee. “Deze thema’s moeten snel worden aangepakt om te voorkomen dat Suriname op de zwarte lijst van de Europese Unie belandt,” benadrukte secretaris en woordvoerder Mark Lall. Hij noemde het overleg met de president vruchtbaar en gaf aan dat er concrete oplossingsmodellen op tafel liggen.
President Simons heeft toegezegd de knelpunten te bespreken met haar ministersteam. Daarna zullen ze samen met de minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij verder worden uitgewerkt.
Het Visserscollectief, dat zowel de kleinschalige als grootschalige sector vertegenwoordigt, fungeert als spreekbuis richting overheid, maatschappelijke organisaties en internationale partners. De organisatie richt zich op het signaleren en aanpakken van problemen die de sector bedreigen, waaronder IOO-visserij, piraterij en andere vormen van criminaliteit op zee. Daarnaast zet het collectief zich in voor het verbeteren van de veiligheid op het water.
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..