In opdracht van het Openbaar Ministerie is op zondag 18 mei 2025 een illegale landingsbaan in het gebied Stong Dansi, district Sipaliwini, door leden van het Justitieel Interventie Team (JIT) vernietigd. De baan werd eerder door ontdekt en bleek actief te worden gebruikt voor illegale drugslandingen en aanverwante activiteiten.Bij onderzoek is gebleken dat de landingsbaan een lengte had van circa 2,1 kilometer en een breedte van ongeveer 30 meter. Vermeldenswaard is dat de locatie uitsluitend bereikbaar is via de Nickerierivier of per lucht.
Tijdens een eerder ingesteld onderzoek werd in de omgeving van de baan een grote hoeveelheid brandstof aangetroffen, vermoedelijk bedoeld voor het bevoorraden van vliegtuigen die betrokken zijn bij de smokkelactiviteiten. Ook werd er een kamp aangetroffen in de nabijheid van de baan.
De vernietigingsactie werd zorgvuldig voorbereid en uitgevoerd. Over de gehele lengte van de baan zijn sleuven van 2 meter diep en 2 meter breed gegraven, waardoor deze onbruikbaar is gemaakt. De aangetroffen kamp en een zelfgemaakte brug die toegang bood tot de baan, zijn eveneens vernietigd.
Het Openbaar Ministerie onderstreept met deze actie haar vastberadenheid om het beleid ter bestrijding van de transnationale georganiseerde drugscriminaliteit voort te zetten.
Illegale landingsbaan in Sipaliwini vernietigd door Justitieel Interventie Team Korps Politie Suriname.
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 8 mei 2013..
- Capaciteit Campus Village verruimd met oplevering fase 2..
- Geluidsfragment toegeschreven aan Simons blijkt nep..
- President Santokhi: “Word boos op de mensen die u in deze s…..
- Staatsolie boort twee belangrijke exploratieputten in Blok …..
- Onderzoek naar ernstige milieuverontreiniging gaat door – v…..
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg..
- AWJ verschaft duidelijkheid over ontslagproces..
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025..
- Condoleanceregister voor oud-president Jules Wijdenbosch..
- Regels voor stemmen bij volmacht..
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..
- Dominee Paul Doth voorgoed uit Suriname..
- Man dringt Poolse universiteit binnen met bijl..
- Jules Albert Wijdenbosch (83) Paramaribo 30-4-2025..
- Jacqueline Elisabeth (74) Amsterdam 4-5-2025..
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in concl…..
- Mathoera: verandering bij defensie zichtbaar..