In opdracht van het Openbaar Ministerie is op zondag 18 mei 2025 een illegale landingsbaan in het gebied Stong Dansi, district Sipaliwini, door leden van het Justitieel Interventie Team (JIT) vernietigd. De baan werd eerder door ontdekt en bleek actief te worden gebruikt voor illegale drugslandingen en aanverwante activiteiten.Bij onderzoek is gebleken dat de landingsbaan een lengte had van circa 2,1 kilometer en een breedte van ongeveer 30 meter. Vermeldenswaard is dat de locatie uitsluitend bereikbaar is via de Nickerierivier of per lucht.
Tijdens een eerder ingesteld onderzoek werd in de omgeving van de baan een grote hoeveelheid brandstof aangetroffen, vermoedelijk bedoeld voor het bevoorraden van vliegtuigen die betrokken zijn bij de smokkelactiviteiten. Ook werd er een kamp aangetroffen in de nabijheid van de baan.
De vernietigingsactie werd zorgvuldig voorbereid en uitgevoerd. Over de gehele lengte van de baan zijn sleuven van 2 meter diep en 2 meter breed gegraven, waardoor deze onbruikbaar is gemaakt. De aangetroffen kamp en een zelfgemaakte brug die toegang bood tot de baan, zijn eveneens vernietigd.
Het Openbaar Ministerie onderstreept met deze actie haar vastberadenheid om het beleid ter bestrijding van de transnationale georganiseerde drugscriminaliteit voort te zetten.
Illegale landingsbaan in Sipaliwini vernietigd door Justitieel Interventie Team Korps Politie Suriname.
- VLS hekelt uitsluiting bij verkiezingsdebat: “Geen sprake v…..
- VWPU beraadt zich op verscherping acties bij uitblijven bet…..
- Suriname: Wat er al staat, breek het niet af!..
- Bij presentatie over kansen en bedreigingen olie en gassect…..
- Jandino ontvangt Platina Ticket voor ‘Therapie’..
- Regen, zon en onweer op deze maandag..
- Sanders (83) leidt karavaan van verzet tegen Trump, maar op…..
- Ingrid Jeanette Gemerts (71) Amsterdam 9-5-2025..
- Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus… geen …..
- Eigenaar vermoedt brandstichting bij in aanbouw zijnde woni…..
- Collectief erfgoed onder druk..
- Mathoera: “Suriname is klaar voor een vrouw met lef in het …..
- SATCA trekt zich terug voor intern beraad..
- Bondru: “geloof in integer leiderschap”..
- EBGS ontkent sluiting basisschool Langatabbetje..
- Simons: “NDP wil winnen om het leven van de Surinamers te v…..
- President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet poli…..
- Schoolbroodpakket uitgebreid: ruim 20.000 leerlingen krijge…..
- Minister Ramadhin: “Investeringen in eerstelijnszorg gaan o…..
- Column: Borrelpraat no. 871..
- Justin Michel Yzer..