In opdracht van het Openbaar Ministerie is op zondag 18 mei 2025 een illegale landingsbaan in het gebied Stong Dansi, district Sipaliwini, door leden van het Justitieel Interventie Team (JIT) vernietigd. De baan werd eerder door ontdekt en bleek actief te worden gebruikt voor illegale drugslandingen en aanverwante activiteiten.Bij onderzoek is gebleken dat de landingsbaan een lengte had van circa 2,1 kilometer en een breedte van ongeveer 30 meter. Vermeldenswaard is dat de locatie uitsluitend bereikbaar is via de Nickerierivier of per lucht.
Tijdens een eerder ingesteld onderzoek werd in de omgeving van de baan een grote hoeveelheid brandstof aangetroffen, vermoedelijk bedoeld voor het bevoorraden van vliegtuigen die betrokken zijn bij de smokkelactiviteiten. Ook werd er een kamp aangetroffen in de nabijheid van de baan.
De vernietigingsactie werd zorgvuldig voorbereid en uitgevoerd. Over de gehele lengte van de baan zijn sleuven van 2 meter diep en 2 meter breed gegraven, waardoor deze onbruikbaar is gemaakt. De aangetroffen kamp en een zelfgemaakte brug die toegang bood tot de baan, zijn eveneens vernietigd.
Het Openbaar Ministerie onderstreept met deze actie haar vastberadenheid om het beleid ter bestrijding van de transnationale georganiseerde drugscriminaliteit voort te zetten.
Illegale landingsbaan in Sipaliwini vernietigd door Justitieel Interventie Team Korps Politie Suriname.
- Differentiatie in de cellenhuizen wordt aangepakt..
- Nieuw doorgangshuis in Koewarasan vergemakkelijkt verblijf …..
- Ook Scholengemeenschap Nickerie krijgt nieuw ICT-lokaal..
- Grassalco opent eerste buitenlandse verkoopkantoor in Guyan…..
- Parlement sluit zittingsperiode 2020-2025 af met publicatie…..
- Misiekaba claimt verkiezingsoverwinning voor NDP tijdens ma…..
- Onderwijs cruciaal voor HVB..
- President Santokhi verricht officiële opening woningbouwpro…..
- GRONDROVERS IN JASSEN EN DASSEN..
- Nog meer regen vandaag..
- 36-jarige overleden na val uit laadbak pick-up..
- Campagnestilte? Behalve voor de Almachtige, natuurlijk..
- President Santokhi en Guyanese staatshoofd bespreken bilate…..
- Twee aangehouden bij drugsinval politie..
- Taxiën door de politiek: Grondenrechten en gezondheidszorg …..
- Man botst met voertuig tegen tweede brug Brownsweg..
- Trump na gesprek met Poetin optimistisch, maar Poetin lijkt…..
- Willem Hugo Graaven (78) Almere 17-5-2025..
- ROBERTO BAPTISTA (74) Paramaribo 17-5-2025..
- Onderzoek SLM en PanAm zaken vorderen stapvoets..
- Ex-vriend aangehouden voor diefstal gouden armband..