In de Prince Ballroom is het Nationaal Milieuveiligheidsseminar officieel geopend. Dit tweedaagse evenement, dat vandaag is geopend en morgen wordt afgesloten, richt zich op het versterken van de nationale milieuveiligheid ter bevordering van een duurzame toekomst. De opening werd verricht door minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM), die in zijn toespraak het belang van milieubescherming benadrukte.
Minister Dasai wees op de vele uitdagingen die milieuveiligheid in het land met zich meebrengt, waaronder illegale houtkap, handel in wilde dieren, ongecontroleerde afvalverwerking en het gebruik van schadelijke chemicaliën in de mijnbouw. Hij benadrukte dat een effectieve samenwerking tussen relevante instanties noodzakelijk is om de handhaving van milieuwetgeving te versterken. “De handhaving is daarom belangrijk en moet steeds verder verbeterd worden,” stelde de minister.
Het seminar wordt georganiseerd door de Nationale Milieuautoriteit (NMA) in samenwerking met het ministerie van ROM. Er nemen experts en vertegenwoordigers deel van onder andere de ministeries van Openbare Werken (OW) en Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS), het Directoraat Nationale Veiligheid (DNV), het Openbaar Ministerie (OM) en de Stichting voor Bosbeheer en Bostoezicht (SBB).
Tijdens het seminar gaan de deelnemers in dialoog over actuele milieukwesties, regelgeving en de implementatie van veiligheidsmaatregelen. Bij de opening spraken ook DNV-directeur Shivanand Ramlall, NMA-directeur Vanuessa Gefferie en hoofdofficier van justitie Niermala Maikoe over het belang van gezamenlijke inspanningen om milieuveiligheid in Suriname te waarborgen.
- Breaking: AOV wordt verhoogd; studenten krijgen SRD 800..
- Alerte dochter waarschuwt moeder voor diefstal van portemon…..
- Ressort-coördinatoren OKB extra aangescherpt..
- Castelen: indien nodig zal oorlog worden gestart binnen OPT…..
- De regering heeft een IMF-inflatie tijdbom opgebouwd..
- De Amerikaanse president Donald Trump kondigde aan dat fede…..
- Volgens berichten werd in Sweida een Israëlische vlag gehes…..
- Al Jolani ontmoet Israëlische marionet Mahmoud Abbas..
- Negen huidige VHP-assembleeleden op verkiesbare plaatsen..
- Functie van OAS-secretaris-generaal stap dichterbij voor Ra…..
- Eerste officiële vaart van marineschip RSS Barracuda..
- Strengere handhaving op werk- en verblijfsvergunningen..
- Natuurbeschermers in coalitie voor voortbestaan zeekoeien..
- Ramdin: Chinalco deal niet van de tafel..
- Omgeving Slavernijmonument Amsterdam wordt grondig aangepak…..
- Leiderschap is ondankbaar!..
- VLS verwijt SPA en PALU ouderwets denken..
- 5 Zuid-Amerikaanse landen steunen OAS kandidatuur Ramdin..
- Ambassadeur Azerbeidzjan ziet bilaterale mogelijkheden in h…..
- Suriname klaar voor olie- en gasexploratie met Shell, Total…..
- Rijstboeren in Wageningen in nood door watertekort en stijg…..