Tijdens het Annual Accountability Seminar 2025, dat vandaag is gehouden op het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), presenteerde het Inter-American Institute for Coöperation on Agriculture (IICA) de behaalde resultaten van haar agrarische projecten in Suriname over het afgelopen jaar. De presentatie werd verzorgd door Laurenzo Tirtopawiro, Technical Agriculture Innovation Specialist, en Christine Lopez-King, Procurement Specialist binnen de Project Executing Unit (PEU).
Zij belichtten diverse projecten gericht op klimaatsverandering, duurzame landbouwtechnieken, en innovatie in de plantenkasbouw en bijenteelt. “We hebben gewerkt aan het versterken van de weerbaarheid van rurale en tribale gemeenschappen, met een focus op zelfredzaamheid,” aldus Tirtopawiro.
Een emotioneel hoogtepunt was de presentatie over de vrouwenlandbouwcoöperatie Wi! Uma Fu Sranan en Surivit NV. Door overstromingen verloren deze agrarische vrouwen hectaren aan landbouwgrond. Dankzij IICA-ondersteuning konden zij hun productiecapaciteit volledig herstellen.
“Met hun hulp hebben we laten zien dat er hoop is, zelfs na grote tegenslag,” zei coöperatievoorzitter Tania Lieuw-A-Soe. Minister Parmanand Sewdien sprak zijn waardering uit namens de regering: “De bijdrage van IICA heeft levens veranderd. Dit partnerschap is cruciaal voor een inclusieve, duurzame en veerkrachtige landbouwsector in Suriname.”
Curt Delice, IICA-vertegenwoordiger in Suriname, bevestigde dat reeds nieuwe projecten zijn ingediend voor de periode 2025-2026, die zich nu in onderhandelingsfase bevinden. “Onze technische ondersteuning blijft beschikbaar, zolang het nodig is.”
- Jason Yeung ongeslagen schaakkampioen van Suriname..
- Jogi: ABOP maakt zich minder druk om nationale vraagstukken..
- Geld auto-inbraak nog niet achterhaald..
- Politieke partijen komen gezamenlijk in het geweer..
- Suriname en TCU zoeken samen naar slimme energieoplossingen..
- NPS zet in op grondige herziening gezondheidszorg: ‘Meer bu…..
- Problemen Esther Stichting nog steeds niet opgelost..
- Kabinet Vicepresident: ‘Geen rol gespeeld bij besluit wege…..
- Huisartsen getraind ter versterking van de eerstelijnszorg..
- Man gewond bij gewapende overval..
- Deel Klinisch Chemisch Laboratorium tijdelijk uitgevallen..
- Rechter stopt nu ook uitvoering project Van ’t Hogerh…..
- Naam Edward Belfort blijft op de NDP-kandidatenlijst..
- Open brief: Georganiseerde stemopkoop en de noodzaak tot pr…..
- BREAKING: Rechter verbiedt Staat nu ook uitvoering IDB-proj…..
- Ramnandanlal: verklaring regering over koersontwikkeling is…..
- Gestolen Durotank teruggevonden na post op social media..
- Vier verdachten aangehouden bij drugsinvallen; een hunner h…..
- Bloedbank voorkomt uitstel niertransplantaties met snelle a…..
- Haïtiaanse journalisten en burgers bieden weerstand te midd…..
- Rekenkamer: ‘Ernstige tekortkomingen in financieel beheer o…..