PARAMARIBO — Het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa) heeft samen met de IT-Commissie Verkiezingen 2025 een speciale webapplicatie waarbij de opkomst en telling van stemmen live kan worden gevolgd. “Dit systeem dient uitsluitend ter ondersteuning van de informele verslaggeving. Het doel is om burgers, pers en partijen meer zicht te geven op het verloop van de dag – niet om officiële cijfers te genereren”, zegt Biza-directeur Mohamad Eskak.
De voorzitter van de IT-commissie Prewien Ramadhin zegt dat elk stembureau een tablet krijgt waarin de kiezerslijst van dat stembureau is opgenomen. De tablets werken met simkaarten van Telesur of Digicel, afhankelijk van het beste bereik op de locatie.ADVERTISEMENT
LinkADVERTISEMENT
De webapplicatie kan zowel online als offline gegevens bijhouden en zodra er weer verbinding is, worden de gegevens automatisch gesynchroniseerd. De link zal met iedereen worden gedeeld, zodat de samenleving in Suriname, maar ook mensen in het buitenland het verloop van de opkomst, de toekenning van stemmen per kandidaat per politieke organisatie, het percentage ongeldige stemmen en de voorlopige zetelverdeling op basis van geturfde stemmen kunnen volgen.
De wettelijke basis voor de formele uitslag blijft het ondertekende proces-verbaal. Volgens Ramadhin krijgt iedereen vanaf zaterdag toegang via de webiste van de verkiezingen tot het dashboard, waarbij op 25 mei vanaf zeven uur ’s morgens de aanmeldingen per stembureau kan worden gevolgd.
- Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus… geen …..
- Eigenaar vermoedt brandstichting bij in aanbouw zijnde woni…..
- Collectief erfgoed onder druk..
- Mathoera: “Suriname is klaar voor een vrouw met lef in het …..
- SATCA trekt zich terug voor intern beraad..
- Bondru: “geloof in integer leiderschap”..
- EBGS ontkent sluiting basisschool Langatabbetje..
- Simons: “NDP wil winnen om het leven van de Surinamers te v…..
- President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet poli…..
- Schoolbroodpakket uitgebreid: ruim 20.000 leerlingen krijge…..
- Minister Ramadhin: “Investeringen in eerstelijnszorg gaan o…..
- Column: Borrelpraat no. 871..
- Justin Michel Yzer..
- Justin Michel Yzer..
- Eddy Wong Chung..
- Twee vrienden zwaar mishandeld door groep..
- Woningbrand -Mogelijk sprake van brandstichting..
- Volleybalsters Yelyco 4 schakelen Lyzecks uit eerste klasse…..
- Mac Andrew: “Niemand mag achterblijven in de arbeidsontwikk…..
- Mama, waarom zijn de prijzen in de winkel zo hoog?..
- Commissie Voorlichting Verkiezingen houdt infosessies voor …..