Ieder besluit dat Suriname zal nemen in de kwestie Van ‘t Hogeruystraat, zal gerespecteerd worden door de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB); ook als dit betekent dat de Surinaamse regering volledig gehoor geeft aan het vonnis van de rechter in deze kwestie. Tijdens een persconferentie dinsdag, zijn zowel president Jennifer Simons als IDB-topman Ilan Goldfajn hierop ingegaan.
De IDB-delegatie heeft de president laten weten dat het instituut ‘law abiding’ is. Goldfajn zegt dat de souvereiniteit en de wetten van landen worden gerespecteerd. In dat kader wordt ook het besluit van Suriname gerespecteerd; wat dat ook mag zijn. Tegerlijkertijd worden ook de eigen integriteitscodes van de IDB gerespecteerd.
Simons noemde het ‘goed nieuws’ voor een actuele kwestie. Wat er ook besloten wordt door Suriname, er kan gerekend worden op de ondersteuning vanuit de IDB om het probleem gezamenlijk op te lossen.
Het infrastructurele project aan de Van ’t Hogerhuysstraat heeft de laatste tijd voor veel beroering gezorgd in Suriname. Het project werd gegund aan Kuldipsingh Infra N.V. voor een bedrag van USD 23 miljoen. Baitali NV, die ook deelnam aan de aanbesteding, stapte naar de rechter nadat het ministerie het aanbod op technische gronden had afgewezen. De rechter oordeelde dat deze afwijzing onterecht was en veroordeelde tot een herevaluatie. “Suriname pleegt contractbreuk als ervoor wordt gekozen uitvoering te geven aan het vonnis,” zei de IDB eerder in een reactie. Suriname riskeerde de financiering kwijt te raken.
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..
- Minister van Financiën en Planning ontvangt ambassadeurs va…..
- Surinaamse tennissers sluiten Davis Cup af met zege op Sain…..
- Club Neutraal pakt draad na heel lang weer op..
- KNAW neemt eigen rol koloniale verleden onder de loep..
- Bloedbank financieel in zwaar weer: miljoenenschuld ziekenh…..
- OM introduceert digitale registratie en verlenging van vuur…..
- TotalEnergies zet tweede boorschip in voor offshore project…..
- IDB buigt voor uitspraak Surinaamse rechter..
- Getuigen gehoord in moordzaak Moti..
- Suriname klaar voor deelname aan CARIFESTA XV in Barbados..
- Expositie ‘Dalan makmur’: overtocht Javaanse voorouders naa…..
- Discussie in parlement over ontheffing korpschef..
- Monorath: ‘Onderwijs- en werkgelegenheidsprogramma’s voor …..
- Illegale visserij en veiligheid op zee centraal in gesprek …..
- Nederlandse premier wil goede relatie met president Simons …..