De Inter American Development Bank (IDB) heeft 15 miljoen USD geleend aan de Finabank om micro-, kleine-, en middelgrote (MKB) ondernemingen in duurzame sectoren te financieren. Dit draagt bij aan het versterken van de economie, waarbij middelen en aandacht niet alleen gaan naar de olie- en gassector, aldus Eblein Frangie, directeur van Finabank. De lening kan worden gebruikt voor zowel plannen als startende ondernemingen.
Marisela Alvarenga, Chief Investment Officer bij IDB Invest, benadrukt dat het voor de IDB prioriteit is om ondersteuning te bieden via financiële instellingen, aangezien zij de ruggengraat van de economie vormen. Daarnaast is het creëren van werkgelegenheid een belangrijk doel. De aanvraagperiode voor micro-, kleine en middelgrote ondernemingen begint op maandag 24 maart.Toegang tot financiering blijft een grote uitdaging voor het MKB in Suriname. In 2023 bedroeg de kredietverlening aan de private sector slechts 15,2% van het BBP, ver onder het regionale gemiddelde van 46,9%. Daarnaast gaf ruim een kwart van de bedrijven aan dat beperkte financiering hun grootste obstakel was. Met deze samenwerking vergroot Finabank haar capaciteit om het MKB beter te ondersteunen en de sector te versterken.
Naast de financiële ondersteuning ontvangt Finabank ook strategisch advies van IDB Invest. Dit omvat een diepgaande analyse van de MKB-financieringsmarkt, evaluatie van de huidige kredietstrategie en aanbevelingen voor verdere optimalisatie. Daarnaast wordt er binnen Finabank gewerkt aan het versterken van genderdiversiteit en inclusie, met begeleiding vanuit IDB Invest via de WEP Gender Gap Analysis Tool.
- Nurmohamed: NDP jaloers op verdiensten; Parmessar misleidt …..
- Hoe ziet het huwelijksvermogensrecht eruit in het nieuw Sur…..
- Oproep aan regering voor noodoplosssing Esther Stichting..
- Productiemachines voor L.Willemsberg NV uit SURGE-project..
- Korpschef: veiligheid rondom verkiezingen gegarandeerd..
- Opgewassen tegen Trump? Ramdin krijgt geen makkelijke klus …..
- Hoe ziet het huwelijksvermogensrecht eruit in het nieuwe Su…..
- Amoksi: ‘Vroege ontwikkeling van kinderen essentieel voor e…..
- Melkboeren gefrustreerd over Engelstalige administratie en …..
- Dasai over kandidaatstelling: ‘ik ben Surinamer’..
- President Santokhi woont oplevering productiemachines bij L…..
- BOLO sportcomplex vernoemd naar oprichter Jules Ajodhia..
- IDB verstrekt 15 miljoen USD aan Finabank voor financiering…..
- Jonge cultuurbewaker en traditioneel danser Rupaa danst voo…..
- Bij opening vernieuwd ICT-lokaal VSO Emmaschool: ‘Iedereen …..
- KPS goed voorbereid op verkiezingsveiligheid..
- Essed: ‘Invoering nieuw Burgerlijk Wetboek lost boedelprobl…..
- Korpschef: Veiligheid rond verkiezingen ‘on trackR…..
- Foutieve landkaart in leesboek; MinOWC rectificeert..
- Beunhazen en peilingen..
- Medewerkers Esther Stichting voeren wilde actie..