Tekst en beeld:
PARAMARIBO – De Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) zal buigen voor elk besluit dat de regering van Suriname neemt over het project aan de Van ’t Hogerhuysstraat. Dit is dinsdagavond tijdens een persconferentie door president Jennifer Geerlings-Simons en Ilan Goldfajn, president van de IDB, benadrukt. Het staatshoofd had kort daarvoor een ontmoeting met een delegatie van deze bank. Geerlings-Simons werd daarbij ondersteund door onder meer minister Adeline Wijnerman van Financiën en Planning, en chef-staf Sergio Akiemboto. “Er is geen overeenstemming. De IDB zegt dat de regering moet doen wat de regering weet dat de regering moet doen en dat het verder voor hen in orde is. Er is geen onderhandeling daarover geweest,” verduidelijkte Geerlings-Simons tijdens de persconferentie. Goldfajn wees er wel op dat zijn organisatie haar eigen integriteitsregels heeft. “Maar wij zijn mensen die de wet gehoorzamen en we gaan het besluit van Suriname ondersteunen,” merkte hij verder op.
Lening en schenking
Tijdens het gesprek met de IDB is ook gesproken over financieringsmogelijkheden voor verschillende projecten die de regering in de komende tijd wil uitvoeren. Volgens Geerlings-Simons is 500 miljoen US dollar beschikbaar uit een eerdere lening die met de bank is gesloten. Daarnaast is 13 miljoen US dollar beschikbaar als schenking, te gebruiken voor zaken zoals institutionele versterking en andere technische ondersteuning. Indien nodig is de IDB bereid nog eens 500 miljoen US dollar beschikbaar te stellen in de vorm van een zachte lening. De IDB-topman sprak van een “zeer productieve ontmoeting” met de Surinaamse regering.
Diversificatie van de economie
Geerlings-Simons wil de beschikbare financiering vooral gebruiken voor diversificatie van de economie, met als hoofdlijnen toerisme en de agrosector. “Dat zijn zaken waarin ook de IDB geïnteresseerd is,” merkte ze op. Daarnaast wil ze een deel van de middelen investeren in de sociale projecten van haar regering. “We hebben het gehad over ons beroepsonderwijs en dat het versneld moet worden in de verschillende gebieden. We hebben het ook gehad over het instituut dat we willen opzetten om kleine en middelgrote bedrijven te ondersteunen,” somde het staatshoofd verder op. Het gesprek ging volgens haar ook over corruptiebestrijding en versterking van instituties. Dat zijn allemaal zaken die de IDB graag wil ondersteunen.
- Analyse van het IDB-ultimatum aan Suriname: Rechter versus …..
- President belooft officiële erkenning inheemsen en stop con…..
- Laatste horde Natio WK 2026..
- VIDS en OSIP moedigen Cabendadorp aan om rechten en erfgoed…..
- 25-jarige brengt man twee steekverwondingen toe..
- 16-jarige belandt met auto in goot aan Monplaisirweg..
- Jeugdambassadeur Richard Pinas: ‘Nationaal Caricom Platform…..
- Ontvluchte arrestanten Ardjopawiro en Cabenda weer achter s…..
- Stiefvader en collega aangehouden voor ontucht minderjarig …..
- Update: Vier arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Santodorp….
- VOLK BLIJFT OM RAVAGE VRAGEN..
- Suriname sleept U15-Concacaf titel ongeslagen in de wacht..
- ARMOEDE IS GEEN VRIJBRIEF VOOR DIEFSTAL..
- Yaadgaar Orchestra op tournee door Nederland..
- NAAMLOOS EN GEZICHTLOOS..
- Bronto Somohardjo: “Suriname heeft ons nodig en wij hebben …..
- QUICK FIX, LAPWERK MET MILJARDEN..
- Schande..
- President en VP benadrukken eenheid bij viering 135 jaar Ja…..
- MINDER AMBTENAREN, HOUDEN ZO..
- Distributie schooltassen stichting Vrienden van Suriname ge…..