De Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) heeft haar steun aan Suriname opnieuw bevestigd en ziet het land op een keerpunt in zijn nationale ontwikkeling. Tijdens een bezoek op dinsdag 12 augustus ontmoette een IDB-delegatie, onder leiding van president Ilan Goldfajn, president Jennifer Simons en minister van Financiën en Planning, Adelien Wijnerman. Goldfajn sprak van een vruchtbaar onderhoud op het Kabinet van de President en benadrukte de langetermijnrelatie van de IDB met Suriname.
Volgens de IDB-topman zullen de beslissingen en acties die tussen nu en 2028 worden genomen, bepalend zijn voor de toekomstige generaties. De bank heeft vorig jaar al US$ 370 miljoen aan financiering goedgekeurd voor Suriname, wat neerkomt op 8,5 procent van het bruto binnenlands product. Momenteel is er US$ 500 miljoen beschikbaar aan reeds goedgekeurde middelen, met de mogelijkheid om nog eens US$ 500 miljoen vrij te maken. Daarnaast is er US$ 13 miljoen in de vorm van subsidies voor technische samenwerking.
President Jennifer Simons en minister Adelien Wijnerman van Financiën en Planning poseren met IDB-president Ilan Goldfajn en een lid van zijn delegatie tijdens het bezoek van de bank aan Suriname om de samenwerking te versterken. Foto: CDS
De beschikbare middelen zijn bestemd voor gezamenlijke programma’s van Suriname en de IDB, waaronder onderwijs, sociale projecten en economische stimulering. Zo is er voor het onderwijs een programma van US$ 25 miljoen beschikbaar en worden via IDB Invest ook de private sector, de agrarische sector en het midden- en kleinbedrijf ondersteund. Verder is infrastructuur – zoals luchtvaart, wegen en elektriciteit – een prioriteit.
Tijdens de gesprekken kwamen ook regionale integratieprogramma’s aan bod, waaronder Amazone Forever, One Caribbean en South America Connection, waar Suriname als een van de weinige landen in de regio aan deelneemt. Goldfajn wees bovendien op nieuwe potentiële investeringsbronnen, zoals donaties uit Nederland en de Golfstaten, waaronder het OPEC Fonds.
Met deze toezeggingen benadrukt de IDB haar rol als strategische partner in de ontwikkeling van Suriname, waarbij financiële steun, technische kennis en internationale samenwerkingen samenkomen om de groei en stabiliteit van het land te bevorderen.
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..