PARAMARIBO – Op de Henry Hassankhan Scholengemeente (HHS) is het ICT-lokaal heropend. Het vernieuwde lokaal is uitgerust met 25 nieuwe computers en een smartboard, waarmee de school haar leerlingen beter voorbereidt op een digitale toekomst.
Tijdens de plechtigheid benadrukten diverse sprekers het belang van technologie in het onderwijs. De onderdirecteur van de school sprak over de noodzaak van digitale geletterdheid bij studenten. “Door middel van ICT kunnen leerlingen gemakkelijker hun leerdoelen bereiken en zich voorbereiden op de eisen van de moderne arbeidsmarkt.” Ook de directeur onderstreepte de rol van technologie in het onderwijs: “ICT is niet langer slechts een hulpmiddel, maar een essentiële vereiste om mee te kunnen in de hedendaagse wereld.”
De minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, Henry Ori, lichtte toe hoe de regering inzet op digitalisering in het onderwijs. Volgens de minister is inmiddels 80 procent van de Surinaamse scholen aangesloten op het internet, mede dankzij de samenwerking met telecombedrijven. “We blijven investeren in glasvezel en satellietverbindingen om ook het binnenland van internet te voorzien”, aldus Ori. President Santokhi, die aanwezig was bij de ceremonie, benadrukte het belang van ICT in de ontwikkeling van de jeugd. Zijn dochter, een oud-leerling van HHS, deelde haar persoonlijke ervaringen en moedigde de studenten aan om optimaal gebruik te maken van de nieuwe technologieën.
De heropening van het ICT-lokaal wordt gezien als een belangrijke stap in de modernisering van het Surinaamse onderwijs. De schoolleiding hoopt dat de leerlingen de nieuwe faciliteiten zullen benutten om hun digitale vaardigheden te ontwikkelen en zo bij te dragen aan de toekomst van het land.
President Santokhi bezocht ook O.S. Lelydorp en de Johannes Vrolijkschool 1 & 2. “In mijn rol als president ben ik trots dat ik kan bijdragen aan de toekomst van de huidige leerlingen. De internetaansluitingen zijn verbeterd en ik heb schoolpakketten overhandigd aan de leerlingen. Onderwijs is de sleutel tot vooruitgang en wij blijven investeren in de toekomst van onze jeugd”, aldus Santokhi.
- Ramadhin en Bhikharie garanderen veiligheid voedselhulp Ind…..
- Oud-vicepresident Adhin ook in hoger beroep vrijgesproken..
- Adhin in hoger beroep ook vrijgesproken; OM teruggefloten..
- Brug Saramaccakanaal wordt op 26 maart opgeleverd..
- BREAKING NEWS – Hof van Justitie: ‘Adhin had niet mogen wor…..
- Minister Ramdin: ‘Amazonegebied heeft vitale functie voor d…..
- Politiebureau Nieuw Haven wordt vernoemd naar Herman Goodin…..
- Minister Landvreugd nog bestuurder stichting Excellence Top…..
- VOJ Atjoni richt eigen studentenraad en commissie op..
- Amerikaans leger vliegt eerste migranten naar Guantanamo Ba…..
- Presidentiële werkgroep Sportprojecten en Platform van buur…..
- Narcoticabrigade neemt onbeheerd aangetroffen (soft)drugs i…..
- Strengere controle op kassasystemen..
- Vandaag nog meer regenbuien en onweer..
- MES OP DE KEEL?..
- Santokhi en Ali bespreken voortgang brug Corantijnrivier..
- Bhikharie: gross van producten uit India zijn niet vreemd v…..
- Hof en Orde van Advocaten houden historisch congres..
- Oproep om te kiezen voor een vrouwelijke president: Een nie…..
- Ook Jogging-track te Lelydorp in samenwerking met India ger…..
- Eline Daisy Octavia Deul (91) Rotterdam 3-2-2025..