TotalEnergies Suriname heeft in de maand maart een Incident Command System en Incident Management System (ICS/IMS)-training georganiseerd. Het doel hiervan was om Surinaamse professionals toe te rusten op noodsituaties in de aanstaande olie- en gassector. De ruim 80 deelnemers aan deze gespecialiseerde training hebben op woensdag 6 augustus hun certificaat in ontvangst mogen nemen in de Ballroom van Hotel Torarica.
Het gaat om personen afkomstig uit verschillende organisaties zoals het Nationaal Coördinatiecentrum voor Rampenbeheersing (NCCR), de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS), de NV Staatsolie Maatschappij Suriname, het Nationaal Leger, de Kustwacht, het Korps Brandweer Suriname (KBS) en oliemaatschappijen, waaronder TotalEnergies zelf. Deze oliemaatschappij heeft de training georganiseerd, in samenwerking met Global Oil Spill Response, Preparedness & Training (OSRL), die wereldwijd verantwoordelijk is voor dergelijke opleidingen.
Deelnemer Viresh Harpal, districtssecretaris Paramaribo-Noordoost, is met de opgedane kennis goed voorbereid om ingezet te worden. Inzage in het netwerk van contactpersonen bij noodsituaties binnen de offshore, is voor hem één van de belangrijkste aspecten aan opgedane kennis geweest. Harpal geeft aan dat bij het vrijkomen van olie op zee, het belangrijk is om de situatie zo snel als mogelijk te beheersen en te voorkomen dat dit de kust bereikt, omdat dit anders ernstige gevolgen kan hebben voor het milieu.
“Voordat er oil spill is, moeten alle netwerken gereed staan en dien je op de hoogte te zijn wie in te schakelen en waar diegene te vinden is”, aldus Harpal. Naast de theoretische kennis is volgens hem ook de beschikbaarheid van praktische middelen van belang. Naast Harpal voegt Dulci Duurham, administration manager bij het NCCR, eraan toe dat de training ook bedoeld was om de capaciteit van respondenten te vergroten.
Tijdens het leertraject werd onder andere aandacht besteed aan planning en takenverdeling. Dit is belangrijk om duidelijkheid te scheppen over ieders verantwoordelijkheden en om een goede taakverdeling mogelijk te maken. Gelet op de opgedane kennis en de grootte van de groep is het doel van deze training volgens Duurham behaald. De deelnemers mogen vervolg- en meer diepgaande trainingen verwachten.
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..