Gewezen vicepresident Ashwin Adhin is vanochtend in hoger beroep vrijgesproken door het Hof van Justitie. Het Openbaar Ministerie (OM), dat de zaak tyegen Adhin opnieuw had aangespannen, werd niet-ontvankelijk verklaard. Daarmee is het eerdere vonnis, dat al in Adhins voordeel uitviel, bevestigt. Volgens Adhin bevestigt deze uitspraak dat het OM politieke motieven had en misbruik maakte van zijn bevoegdheden.
Hij beschuldigde president Chandrikapersad Santokhi ervan, politieke tegenstanders via justitie uit te willen schakelen. “Dit moet een keer ophouden. Het OM brengt ons internationaal in diskrediet,” aldus de oud vicepresident.
De raadsman van Adhin, Irvin Kanhai, sprak van willekeur binnen het OM. Hij benadrukte, dat anderen die hun schuld hebben bekend niet vervolgd werden, terwijl Adhin, die ontkende, wel het doelwit werd. Volgens Kanhai handelde het OM in strijd met de wetgeving voor politieke ambtsdragers. ‘’Dit is willekeur en dat heeft het Hof ook beaamd. Ook de wijze waarop Adhin destijds werd aangehouden, is geheel in strijd met de Wet op In staat van beschuldiging stellen politieke ambtsdragers”, aldus Kanhai. De uitspraak werd bijgewoond door NDP-aanhangers, onder wie Ramon Abrahams, Mike Nerkust en Ann Sadi. Na afloop trok de groep zich terug in het partijcentrum Ocer.
Het OM heeft bij eerdere zittingen opgeworpen, dat Adhin zich schuldig heeft gemaakt aan strafbare feiten. Het OM heeft meerdere malen aangegeven, dat het bewijs dat tegen de verdachte is verzameld, voldoende en overtuigend is.
The post HvJ spreekt Adhin vrij in hoger beroep, OM teruggefloten ..
- NPS in het ongelijk gesteld in rechtszaak tegen OKB..
- SM verkocht valse vliegtickets en reisverzekeringen..
- Bond SBB steunt directeur..
- 13e overleg Suriname en Nederland terugname onderdanen..
- Vrouwelijke verdachte in verzekering gesteld voor valsheid …..
- Personeelsbond SBB wijst Stichtingsbestuur erop om zich te …..
- Met de hand geschreven brieven uitgedeeld aan kindertehuize…..
- Focus op economische diplomatie: Suriname traint nieuwe gen…..
- Personen gedecoreerd bij 100 jaar Boy Scouts Suriname..
- Gregory Rusland beschikbaar voor presidentschap..
- Suriname verwacht betere banden tussen de VS en Cuba..
- ILO prijst Suriname’s voorbeeldige uitvoering van Derde Dec…..
- BPSBB waarschuwt voor politieke inmenging in conflict bij S…..
- Santokhi: ‘VHP heeft voldoende bestuurservaring’..
- Grote geldbedragen gestolen tijdens inbraak in bedrijf..
- Belfort heeft nog geen keus gemaakt over verdere politieke …..
- Verkeersomleiding Sophia’s Lustweg komende twee weken..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden van 21 januari 2025..
- President Santokhi: “Boy Scouts maken het verschil in onze …..
- Colombia Verklaart “Oorlog” Tegen Guerrillastri…..
- Man met 4.2 kg cocaine en 50 coke-bolletjes ingesloten..