Gewezen vicepresident Ashwin Adhin is vanochtend in hoger beroep vrijgesproken door het Hof van Justitie. Het Openbaar Ministerie (OM), dat de zaak tyegen Adhin opnieuw had aangespannen, werd niet-ontvankelijk verklaard. Daarmee is het eerdere vonnis, dat al in Adhins voordeel uitviel, bevestigt. Volgens Adhin bevestigt deze uitspraak dat het OM politieke motieven had en misbruik maakte van zijn bevoegdheden.
Hij beschuldigde president Chandrikapersad Santokhi ervan, politieke tegenstanders via justitie uit te willen schakelen. “Dit moet een keer ophouden. Het OM brengt ons internationaal in diskrediet,” aldus de oud vicepresident.
De raadsman van Adhin, Irvin Kanhai, sprak van willekeur binnen het OM. Hij benadrukte, dat anderen die hun schuld hebben bekend niet vervolgd werden, terwijl Adhin, die ontkende, wel het doelwit werd. Volgens Kanhai handelde het OM in strijd met de wetgeving voor politieke ambtsdragers. ‘’Dit is willekeur en dat heeft het Hof ook beaamd. Ook de wijze waarop Adhin destijds werd aangehouden, is geheel in strijd met de Wet op In staat van beschuldiging stellen politieke ambtsdragers”, aldus Kanhai. De uitspraak werd bijgewoond door NDP-aanhangers, onder wie Ramon Abrahams, Mike Nerkust en Ann Sadi. Na afloop trok de groep zich terug in het partijcentrum Ocer.
Het OM heeft bij eerdere zittingen opgeworpen, dat Adhin zich schuldig heeft gemaakt aan strafbare feiten. Het OM heeft meerdere malen aangegeven, dat het bewijs dat tegen de verdachte is verzameld, voldoende en overtuigend is.
The post HvJ spreekt Adhin vrij in hoger beroep, OM teruggefloten ..
- Suriname legt steeds dossiers aan bij protest tegen activit…..
- De Nieuwe Wind-voorzitter John Samuel: ‘Nieuwe stembiljette…..
- CBB-directeur: “Geen aanvragen voor ID-kaarten van Mennonie…..
- TOEVLOED VAN MIGRANTEN NIET ONDENKBAAR..
- Waterkant-project vordert gestaag..
- Onbegaanbare wegen door zware regenval..
- 10 keer massale viering Chinees Nieuwjaar in Suriname..
- EZ treedt op tegen ondernemers die zich niet houden aan het…..
- Verdachte die intern werd opgespoord ingerekend..
- Surinamers hebben Curaçaose herdenkingscultuur helpen vorme…..
- Unesco erkent Chinees lentefeest als immaterieel cultureel …..
- Kleine bedrijven Matta zetten stap richting formalisatie..
- Burger ruimt vuil Totness op eigen initiatief op..
- Ruim 300.000 USD voor fruitverwerkingsbedrijf in Phedra..
- Arantis blikt terug op succesvol muziekjaar 2024..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen brengt veldbezoek aan hoo…..
- VSB bespreekt toekomst energiesector Suriname met EAS..
- ECD heropent supermarkt na hercontrole kassasysteem..
- Bevelhebber Kioe A Sen internationaal onderscheiden..
- Dichter Prevo: ‘Bouterse is de ware bevrijder van Surinam…..
- Ondernemers uit Matta krijgen hulp van ILO voor toegang tot…..