De Hervormings- en Vernieuwingsbeweging (HVB) heeft de Nationale Inheemse Partij Suriname (NIPS) een forum geboden voor samenwerking tijdens de verkiezingen. De inheemse organisatie zal hiermee ook meeliften onder de vlag van de NDP en hoopt op regeermacht. Op zaterdag 1 februari is een samenwerkingsovereenkomst getekend tussen beide partijen.
In het samenwerkingsprotocol is volgens HVB-topman Mike Noersalim opgenomen dat beide partijen gaan voor vooruitgang en economische ontwikkeling ten behoeve van elke burger. Hij gaf aan dat ontwikkeling niet slechts een belofte moet zijn en dat het leiderschap het volk moet verbinden.
Noersalim stelde dat een regering met de NDP altijd daden heeft gedemonstreerd. Het grondenrechtenvraagstuk moet voorgoed worden opgelost, wat ook recht geeft op een eerlijke verdeling van welvaart.
Yvonne Biswane, voorzitter van de NIPS, stelt dat haar partij vanaf dag één een goed gevoel heeft gehad tijdens de gesprekken met de HVB. Nu de samenwerking beklonken is, zal de NIPS zich inzetten om dat waar de inheemsen en tribale volken naar smachten, te realiseren, namelijk de grondenrechtenkwestie. De positie van de achtergestelde groepen in het land moet worden verbeterd, vindt Biswane. Samen met de partners wil haar partij het land naar grotere hoogten tillen.
DNA-lid Ilona Edwards (NDP), die namens haar partij het woord voerde, is blij dat partner HVB de ruimte biedt aan een inheemse partij om samen te werken. Edwards betreurt het dat het een heleboel sectoren slecht vergaat. De bewoners van het binnenland lijden dubbel door de hoge kosten die ze moeten betalen voor spullen uit Paramaribo.
Het assembleelid benadrukt het erkennen van de rechten van deze groep. Ze moeten die erkenning nu wel krijgen. Er mag geen politiek mee bedreven worden, vindt ze. In Apoera speelt volgens haar momenteel een situatie waarin de overheid geen respect toont voor het traditioneel gezag.
- Somohardjo ontkent puinhoop op Binnenlandse Zaken..
- Gajadien: Vp doet onnodige uitspraken over noodtoestand..
- Onthulling tijdens zedenzaak voorganger C.L.: ‘Vicepresiden…..
- *Voetbal uitslagen van 22 januari 2025**..
- Roy Khemradj overhandigt biografie over Frank Essed aan pre…..
- Deel aannemers Vuilophaal ontvangt achterstallige betaling..
- President ontvangt exemplaar biografie Frank Essed..
- Ramandhin zegt dat beschuldigingen van Abdoel niet waar zij…..
- Personeelsbond SBB springt in de bres voor algemeen directe…..
- Ondernemer mishandeld en beroofd van SRD 380.000..
- ECD sluit supermarkten vanwege gebrekkige kassasystemen..
- Voetbalbond kroont Eerste Divisie kampioen en semikampioen..
- Onafhankelijk Kiesbureau houdt toezicht op terinzagelegging…..
- Mexico bereidt zich voor op massale deportaties uit de VS..
- Geen stijging in drugcriminaliteit, wel gerichte invallen i…..
- Chanée Pawiroredjo komt op de plek van Rajeev Goerdien als …..
- Romeo Stienstra: ‘DA’91 enige échte keuze voor verande…..
- Personeel ROS legt werk neer..
- Fake videofragment waarin Trump Santokhi waarschuwt gaat vi…..
- Dokter Sophie Redmond-lezing voor het eerst in Suriname..
- Kabinet van de President schenkt bloeddrukmeters aan Huize …..