De Hervormings- en Vernieuwingsbeweging (HVB), die tijdens de verkiezingen van 2025 onder de vlag van de NDP deelnam, zal een ministerspost voor de NDP invullen. Welk ministerie aan de HVB wordt toevertrouwd, is op dit moment nog niet bekend. HVB-politiek leider Raymond Sapoen is bij de verkiezingen gekozen tot lid van De Nationale Assemblee.
Volgens Sapoen zijn de gesprekken met de NDP over de invulling van het ministerie nog gaande. “De focus lag eerst op het afronden van het traject rondom de verkiezing van de parlementsvoorzitter, de president en de vicepresident,” zei hij in gesprek met Radio ABC.
Voor de verkiezingen zijn de HVB en de NDP een samenwerking aangegaan, waarbij enkele HVB-kandidaten op de kandidatenlijst van de NDP zijn geplaatst. Sapoen geeft aan zijn zetel in De Nationale Assemblee te behouden.
Op de vraag of partijvoorzitter Mike Noersalim wordt voorgedragen als minister, antwoordde Sapoen dat hij zeker een serieuze kandidaat is. Samen behaalden Sapoen en Noersalim 2455 stemmen en versterkten daarmee het electoraal draagvlak van de NDP.
Volgens het regeerakkoord heeft de NDP recht op zes ministersposten. Sapoen benadrukt dat de HVB voldoende kaderleden heeft om elk ministerie naar behoren te beheren, maar dat de focus voorlopig ligt op het verdere verloop van de formatiegesprekken.
Wat betreft de interne organisatie van de HVB kondigde Sapoen aan dat er binnen twee maanden een evaluatie zal plaatsvinden naar aanleiding van de verkiezingsresultaten. Een daarvoor aangewezen groep zal analyseren hoe de positie van de partij versterkt kan worden richting de toekomst.
- Isaacs bij 130 jaar KPS: ‘Dat we nog niet zijn waar we moet…..
- Afreximbank: Suriname moet investeren in handel met Afrika..
- Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee ve…..
- Man breekt ruiten na verlies van bezittingen, politie grijp…..
- Hakrinbank sluit boekjaar 2023 af met SRD 57 miljoen nettow…..
- NCCR noteert landelijk slachtoffers van wateroverlast..
- Dertig jaar geëist voor moord en begraving van echtgenote..
- PAHO/WHO ondersteunt Suriname bij training Tabakswet-handha…..
- Man (66) overlijdt bij dodelijk verkeersongeval met vrachtw…..
- GOw2 heropent volledig gemoderniseerd tankstation aan Mahon…..
- Brand aan de Mirandastraat..
- Woonhuis op terrein Financiën afgebrand..
- Surinaamse Brouwerij trapt leerproject af: veerkrachtige je…..
- Zwaargewonde bij schietpartij in Paramaribo: gerichte afrek…..
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven li…..
- Weer brand in centrum Paramaribo..
- Swit Firi doorbreekt stilte met single en Nederland-tournee..
- 55-jarige man te Domburg dreigt woning buurvrouw in brand t…..
- Man slaat ramen gebouw stuk uit woede over verdwenen eigend…..
- Suriname vraagt OAS om steun voor inclusieve en veerkrachti…..
- Voorbereidingen in volle gang voor installatie nieuwe DNA-l…..