De bronzen buste van Henri Frans de Ziel is gestolen. Daarover heeft de gelijknamig stichting op dinsdag 25 februari de samenleving ingelicht. De hulp van de samenleving is nodig het terug te vinden. Op woensdag 26 februari heeft de organisatie een persbriefing belegd, waarbij voorzitter Johan Roozer en penningmeester Sunil Oemrawsingh nader op deze kwestie zijn ingegaan. Beide betreuren zij de diefstal.
Het stichtingsbestuur heeft in aanwezigheid van de buurtmanager van het ressort Centrum de pers ingelicht over de diefstal. Het monument ter ere van Trefossa, het pseudoniem van Frans Henri de Ziel, staat aan de Kleine Combéweg. Het bestond uit een sokkel met daarop een bronzen buste; een beeltenis van Henri Frans de Ziel. De buste is door wijlen Erwin de Vries ontworpen en in brons gegoten.
Roozer zegt dat dit monument een bepaalde maatschappelijke betekenis heeft en van veel emotionele waarde is. ‘Wij hopen dat we dit beeld terugvinden, omdat het onderdeel is van hoe het monument is opgericht. Er kleeft zoveel aan dat niet vervangbaar is’, aldus Roozer, die eraan toevoegt dat het gaat om een monument voor één van de meest markante Surinamers.
De stichtingsvoorzitter doet een dringende oproep aan de samenleving om te helpen het beeldstuk terug te vinden. ‘We pleiten ervoor en vragen om het terug te brengen, zodat we dit nationaal monument en de betekenis die het heeft voor Suriname op een goede manier voor eenieder toegankelijk kunnen maken.’ ‘Het lijkt een trend te zijn in Paramaribo dat de buste-koppen worden gestolen’, merkt Oemrawsingh, penningmeester van het bestuur op. Samen met Roozer raadt hij de samenleving, in het bijzonder metaalopkopers, aan om de buste niet te op kopen noch tot verwerking ervan over te gaan. De stichting spreekt van groot verlies voor het land en het Surinaams cultureel erfgoed.
- VSB zal dialoog met Afreximbank voortzetten..
- Vertrekkende Indonesische ambassadeur blikt tevreden terug..
- 614 aanhoudingen verricht in januari 2025..
- Ashiana: Veel misverstanden en speculaties doen de ronde..
- Transparante regelgeving essentieel voor duurzame energie-i…..
- LatinFinance roept Suriname uit tot ‘Sovereign Restructurin…..
- Het falen van Volksgezondheid (2)..
- Verworvenheden (2B)..
- Maya Parbhoe: grootse plannen, grote vragen..
- Surinaamse militairen en politieagenten getraind in Franse …..
- Suriname op weg naar WHO certificering malaria..
- Korps Politie Suriname: 614 aanhoudingen verricht in januar…..
- ‘Vrij spel’ Peps..
- Trump pakt Biden toegang tot gevoelige informatie af..
- 10 jaar Wi! Uma fu Sranan: ‘Met vastberadenheid en visie be…..
- MoU’s getekend voor meer investeringen in Suriname..
- Vier MoU’s voor bevordering van investeringen..
- Ex-minister Somohardjo dropt strafklacht bij pg vanwege ‘Bl…..
- Surinaamse ondernemers moeten uit hun comfortzone stappen e…..
- Opmerkelijk scenario: Elon Musk koopt Suriname voor US$ 500…..
- Suriname en Guyana spelen cruciale rol in wereldwijde olie-…..