Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) heeft op maandag 17 maart 2025, tijdens afzonderlijke ceremonies in Coronie en Nickerie, in totaal 47 kanszoekende jongeren afgeleverd aan de maatschappij. Deze jongeren hebben de mogelijkheid gekregen om als hovenier een bestaan op te bouwen in de tuin- en landbouwsector. Vermeldenswaard is dat in Nickerie de twee recent beëdigde leden van de Jeugdraad Suriname, te weten Prasant Jaglall en Shantusha Prasad, de training, die van start ging op de dag van hun beëdiging, ook hebben gevolgd.
Gedurende zes weken namen de jongeren deel aan de hovenierstraining van het ministerie, een kosteloos programma dat hen moest empoweren om zelfstandig en waardig deel te nemen aan de maatschappij, zonder afhankelijk te zijn van de staat of anderen voor hun voortbestaan. Enkele deelnemers waren al actief in de landbouw, terwijl bij anderen het enthousiasme zichtbaar was dat deze sector hun toekomst zal bieden.
Met deze twee trainingen in het westen van het land heeft het ministerie verder invulling gegeven aan haar beleid om kanszoekende jongeren de nodige tools en vaardigheden te bieden, zodat zij economisch zelfstandig kunnen worden en volwaardig kunnen deelnemen aan de samenleving. Dit beleid wordt landelijk voortgezet, zoals blijkt uit de succesvolle afronding van een soortgelijke training onlangs in Wanica, terwijl deze trainingen in Commewijne en Paramaribo zich in deafrondende fase bevinden. In de volgende ronde volgen de overige districten.
Het onderdirectoraat Nationale Jongerenaangelegenheden (NJA) coördineerde deze trainingen, terwijl deskundigen van Firdaus Master Gardener de trainingen verzorgden in opdracht van het ministerie. De praktijklessen in zowel Coronie als Nickerie werden gegeven in tuinderijen van personen en organisaties, waaronder de Coöperatie van Groentenverbouwers van de Van Pettenpolder (KGVP), die hun medewerking verleenden aan dit programma.
Mac Andrew moedigde de deelnemers aan om hun nieuwe vaardigheden in te zetten voor hun eigen levensonderhoud en commerciële activiteiten, en benadrukte het belang van verdere scholing en innovatie in de sector. Hij adviseerde de deelnemers om samen te werken in coöperatief verband voor efficiënter gebruik van arbeid en middelen, zodat zowel de productiviteit kan worden verbeterd als de verdienmogelijkheden vergroot. De bewindsman beloofde de trainees mogelijkheden voor verdere trainingen, zoals hydroponics, te onderzoeken en contact op te nemen met LVV en Bureau Eenheid voor verdere ondersteuning.
- KROONPRINSEN..
- President Santokhi in Ramadan-boodschap: “Lastercampagnes b…..
- Krish Nannan Panday (96) ingeslapen..
- Jamaicaanse regering wil koning Charles afzetten..
- ALLE HENS AAN DEK VOOR OAS-FUNCTIE..
- CHINALCO-DEAL: EENZIJDIG AKKOORD TEN KOSTE VAN ONS ALLEN..
- SPA besluit: Wayne Telgt wordt lijsttrekker OPTSU..
- PVV klopt Leo Victor..
- VHP benadrukt belang van spirituele groei en verzoening tij…..
- OW draagt ‘water naar zee’ aan de Brantimakkawe…..
- Guyanese president: Venezolaans patrouilleschip dringt olie…..
- STEMMEN VOLKSVERTEGENWOORDIGERS VOOR ZICHZELF OF VOOR ONS?..
- IMF KLAAR MET SURINAME..
- Strafeis van tussen de 1,5 tot 8 jaar in spraakmakende corr…..
- Wijze van stemmen op een AvA – mondeling of schriftel…..
- VAN HANGMAT NAAR HELIKOPTER..
- Guyana: Venezolaans schip is olieblok in Guyanese wateren b…..
- Erkenning voor Winti groeit: 10 jaar leiderschap van Okomfo…..
- Nieuwe wet moet integriteit van politici opvoeren..
- Brunswijk na 5 dagen vasten in vol ornaat op massameeting..
- EERLIJK ZIJN OVER GELD..