De Zwitserse horlogemaker Swatch heeft afgelopen weekend excuses aangeboden voor een reclame-uiting. De pose van het fotomodel dat zijn ogen scheeftrok, leidde tot veel kritiek uit onder meer China. Volgens critici lijkt de foto op een racistische imitatie van Aziatisch uitziende ogen.
Op social media wordt opgeroepen het merk te boycotten.
Swatch liet weten de zorgen te hebben gehoord over de weergave van het fotomodel. De horlogemaker besloot de afbeelding overal weg te halen. Ook bood het bedrijf excuses aan in het Engels en het Chinees. “We bieden onze oprechte excuses aan voor eventuele ongemakken of misverstanden”, schrijft het horlogemerk op Instagram.
De aandelen daalden maandagochtend met 2,7 procent in waarde. Swatch is sterk afhankelijk van de Chinese markt, nu de Verenigde Staten importheffingen van 39 procent op Zwitserse producten willen invoeren.
Swatch maakt ook horloges van de merken Omega, Longines en Tissot. Ruim een kwart van de wereldwijde groepsomzet kwam vorig jaar uit de regio China, Hongkong en Macau. Het bedrijf kampte vorig jaar nog met een flinke terugval in de vraag naar horloges vanuit China.
- Hypocrisie in de Westerse politiek rond het label ‘terroris….
- Vuilophaal kost additioneel SRD 165 miljoen in 2025..
- Vergunningvertragingen domineren gesprek tussen minister La…..
- IDB-president bezoekt historische binnenstad Paramaribo..
- Van hyperinflatie naar stabiliteit: Braziliaanse valuta 194….
- ICJ bereidt laatste hoorzittingen voor in grensgeschil Guya…..
- DNA stelt speciale commissie ‘Jeugdzaken’ in..
- Hoofd Examenbureau: “Alle scholen moeten nu resultaten hebb…..
- Bond van Personeel PCS draagt Romano Meriba voor in toezich…..
- Tankbon-fraude Brandweer loopt op tot ruim SRD 370.000,-..
- Verdachte R.R. (41) aangehouden na brandstichting auto.
- Budget Kabinet President en Kabinet VP verhoogd in 2025..
- TCT-minister Landveld: Nauwe samenwerking met PLO van groot…..
- Amzad Abdoel bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter van …..
- Minister Currie: ‘Onderwijs is een investering, geen kost…..
- SRS 60 jaar: ‘We blijven de stem van het volk’..
- Sharman: Aantal auto’s Santokhi is populistisch praatje..
- Amzad Abdoel gekozen tot vicevoorzitter Staatsraad.
- Vakbond SBB legt werk neer uit onvrede over beleid directie..
- Ronald Listeri Kensmil..
- Amzad Abdoel vicevoorzitter Staatsraad..