Om de hoofdstembureaus (HSB’s) goed voor te bereiden voor de verkiezingen van 25 mei 2025, heeft het Centraal Hoofdstembureau (CHS) samen met het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) een derde infosessie georganiseerd. De sessie richtte zich op de praktische uitvoering van het verkiezingsproces, zodat alle betrokkenen goed voorbereid zijn voor de stemming.
ADVERTENTIE
CHS-voorzitter Lilawati Punwasi-Raghoebier benadrukte het belang van een ordentelijk en transparant verloop van het verkiezingsproces: “Wij zetten ons in voor een verkiezingsproces dat strikt volgens de regels verloopt en zowel door waarnemers als het OKB als betrouwbaar en correct wordt beoordeeld,” zei Punwasi-Raghoebier.
Biza-onderminister Maurits Hassankhan gaf aan dat de sessie vooral gericht was op het voorkomen van fouten tijdens de verkiezingsdag. “Het is belangrijk dat de leden de verstrekte stukken zorgvuldig bestuderen, zodat er geen onnodige fouten worden gemaakt,” aldus Hassankhan.
De sessie behandelde onder andere de handelingen die de HSB’s en de stembureaus vóór en na de stemming moeten verrichten, evenals de juiste manier van het invullen van de processen-verbaal. Een belangrijke demonstratie was die van de applicatie voor de eindverwerking van de processen-verbaal. De training wordt afgesloten met een simulatieoefening die op de verschillende HSB-locaties zal plaatsvinden.
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan..
- Ruim vijftig kinderen Marijkedorp creatief aan de slag..
- Commewijne versterkt met 28 gecertificeerde hoveniers..
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresentee…..
- Gospelartiest Pearl Jozefzoon wil show in Suriname geven..
- Vaccinatieweek 2025 van start: ‘Uw beslissing telt…..
- Bronto Somohardjo waarschuwt minister Dasai om zich niet te…..
- Kunstinstallatie ‘Kibri a rutu fu yu culturu’ ode aan pangi…..
- Guyana stelt avondklok in na gewelddadige protesten om dood…..
- Felisi: ‘Politiek is niet vies, mensen maken het vies’..
- ‘Gefaseerde invoering nieuw Burgerlijk Wetboek verdient voo…..
- Overheid en verwerkers buiten samen volk en rijstboeren uit..
- President Santokhi: “Sterk maritiem onderwijs essentieel vo…..
- Staatsolie: Tekort aan geschoolden remt olievooruitgang..
- Oppositie behaalt overtuigende verkiezingszege in Trinidad …..
- BOG-directeur Ori: ‘Misinformatie tijdens Covid-19-pandemie…..
- President zal eerste oproepingskaart ontvangen: verspreidin…..
- Cassavepap ‘BamBino’ gelanceerd bij feestelijke afsluiting …..
- Jagesar: ‘Suriname heeft dringend geschoolde arbeiders nodi…..
- Burgerplatform Bondru: Stem op integere leiders, steun Math…..
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internatio…..