Om de hoofdstembureaus (HSB’s) goed voor te bereiden voor de verkiezingen van 25 mei 2025, heeft het Centraal Hoofdstembureau (CHS) samen met het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) een derde infosessie georganiseerd. De sessie richtte zich op de praktische uitvoering van het verkiezingsproces, zodat alle betrokkenen goed voorbereid zijn voor de stemming.
ADVERTENTIE
CHS-voorzitter Lilawati Punwasi-Raghoebier benadrukte het belang van een ordentelijk en transparant verloop van het verkiezingsproces: “Wij zetten ons in voor een verkiezingsproces dat strikt volgens de regels verloopt en zowel door waarnemers als het OKB als betrouwbaar en correct wordt beoordeeld,” zei Punwasi-Raghoebier.
Biza-onderminister Maurits Hassankhan gaf aan dat de sessie vooral gericht was op het voorkomen van fouten tijdens de verkiezingsdag. “Het is belangrijk dat de leden de verstrekte stukken zorgvuldig bestuderen, zodat er geen onnodige fouten worden gemaakt,” aldus Hassankhan.
De sessie behandelde onder andere de handelingen die de HSB’s en de stembureaus vóór en na de stemming moeten verrichten, evenals de juiste manier van het invullen van de processen-verbaal. Een belangrijke demonstratie was die van de applicatie voor de eindverwerking van de processen-verbaal. De training wordt afgesloten met een simulatieoefening die op de verschillende HSB-locaties zal plaatsvinden.
- ‘Ongeëvenaard’ slangengif gemaakt..
- 22-jarige aangehouden voor diefstal en ongewenste aanraking..
- Uitstel van verkiezingen grondwettelijk niet mogelijk..
- Woordenwisseling mondt uit in gewapende beroving..
- Regering investeert in inclusie, infrastructuur en rechtsze…..
- VSB betreurt dat Nieuw Burgerlijk Wetboek niet gefaseerd is…..
- Opkomende filmmaakster Fasela Oosterwolde maakt documentair…..
- “Regering moet uitbuiting buitenlandse arbeidskrachten tege…..
- Man schiet vriend dood tijdens jagen te Casipora..
- Gajadien: Scherpe woorden, maar geen spijt..
- Website ‘Royalty voor iedereen’ gelanceerd als gids voor bu…..
- Politie trekt vergunning bar ‘The Jungle’ in..
- Santokhi: “Er was nooit eenheid van beleid”..
- Persrechter geeft uitleg over grondwettelijk gevolgen bij u…..
- Drie verkeersdoden in drie dagen..
- Ook op deze zaterdag onweersbuien..
- Bestuursverkiezingen SVB moeten door tussenkomst van de rec…..
- SVB-bestuursverkiezingen toch gehouden; Dayasankar Mathoera…..
- Zuid-Afrikaanse moeder schuldig bevonden aan ontvoering en …..
- Lucia Anastatia Hamilton (85) Axel 1-5-2025..
- VS bestempelt machtige Haïtiaanse bende als transnationale …..